| anonim_4396 a întrebat:

Va rog ajutati-ma!
Nu mai pot, parinti mei se cearta in fiecare zi din cauza banilor si nu mai suport!
Cand sunt singura in casa incep sa plang si ma intreb:
De ce eu?!
Ajutati-ma va rog, cum sa ii fac sa nu se mai certe, nu vreau sa divorteze.
Cum sa ii fac sa nu se mai certe?

Răspuns Câştigător
| oanabuysomeweed a răspuns:

Hei,stai linistita,toti se cearta din cauza banilor si stiu.e naspaa sad Dar asta nu e un motiv de divort, uneori nu e bine sa intervii, banii trec dar familia ramane happy

4 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Scumpete,nu cred ca banii sint problema.Adevarata problema este ca se cearta pentru ca motive sint girla.Nu poti face nimic.

| doc69 a răspuns:

Nu ai cum, nimeni nu traieste in locul nimanui dar poti sa le spui cum te simti tu, convoaca tu un consiliu de familie si spune-le verde in fata tot ce gandesti poate asta o sa ii zgaltiie nitel. daca nici asa nu merge nu ramane decat sa te gandesti ca tu ai facut ce a tinut de tine in rest e decizia lor

| SmartphoneGirl a răspuns:

Asta e strict problema lor nu cred ca ar trebui sa te bagi in cearta lor. dar daca totusi vrei sa faci ceva in timp ce se cearta poti sa incepi sa plangi (daca esti o buna actrita) si sa le zici sa nu se mai certe si sa le mai zici ''datii naiba de bani''.winking o sa mearga

| BubblesDoubleS a răspuns:

Nu esti singura in aceasta situatie. Sunt persoane intr-o situatie si mai inacceptabila ca a ta.
Oricum cel mai bine ar fi sa nu te bagi in problema lor.