| metal19 a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti cum ma inscriu la liceu pas cu pas?

6 răspunsuri:
| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Si eu am terminat clasa a VIII-a, maine ma duc la doctora sa-mi faca adeverinta medicala si de pe 5 iulie ma duc sa pun liceele si apoi pe 17 iulie aflu la ce liceu am intrat. Dupa asta ma duc la liceul la care am intrat si depun dosarul.
*-*

| metal19 explică (pentru SimonaNicoletaღ):

Te duci la secretara, nu? Am luat adeverinta, am facut copie legalizata la certificat si atat... Cand completezi fisa cu liceele la care vrei sa te duci primesti si ce iti trebuie pentru dosar?

| SimonaNicoletaღ a răspuns (pentru metal19):

Pai pentru dosar iti trebuie aceea adeverinta, copia legalizata, foaia matricola V-VIII [o primesti de la scoala] si stiu ca cererea de liceu o primesti de la liceul unde vei intra. Oricum te duci la secretara si ea iti va spune ce-ti trebuie. Uita-te pe brosura aceea care ti s-a dat si vei intelege mai bine. Nici eu nu stiu prea multe, eu ma duc cu mama.
*-*

| Seducatorul a răspuns:

E un singur pas, te duci la liceul respectiv cu dosarul si gata!

| metal19 explică (pentru Seducatorul):

Si cum primesc dosaru? cand trebuie sa ma duc sa iau dosaru? trebuie sa completez ceva?