| farcasgiulia a întrebat:

RASPUNS URGENT VA ROOOOG! Hei, am 13 ani ( fata ), astzi este programat sa merg la strand cu verisorii mei ( 14 si 16 ani ) si cu mamicile... Eu sunt foarte fericita! Ca ne intelelgem foarte bine si no... Azi noapte am visat ca mi-o venit ciclu si nu am mai putut intra in apa. Ceea ce pentru mine e incredibil de greu! Ca sportul meu preferat este inotul. Si pe azi dimineata, chiar mi-a venit! cryingcryingcrying. Ce sa fac daca merg la strand ca o sa ma intrebe de ce nu intru in apa. Cum sa le spun? Oare e voie sa port OB-uri? Nu am mai purtat pana acum, dar am citit iontr-o multime de reviste ca nu conteaza varsta. Voi ce ziceti, sa port OB? Si daca port pot sa intru in apa fara nici-o problema? Si OB-ul te desvirgineaza sau macar e posibil, ca o vecina mi-a zis ca e posibil, desi eu nu cred. Va rog raspuns urgent! OFER FUNDA@

4 răspunsuri:
| DAC a răspuns:

OB-urile sunt interne, sigur ca te dezvirgineaza, ele sunt destinate celor care nu mai sunt virgine! Cat despre strand, nu intra in apa, acum ce sa faci? Sau nu te mai duce? Le spui pur si simplu, nu e nimic rusinos, toate fete si femeile duc in spate aceasta "problemuta".
Asta nu inseamna ca sportul tau preferat ar trebui schimbat, inoata in continuare, dar cand ti-a trecut menstruatia!
Enjoy!

| SoranaCs a răspuns:

Eu te-as sfatui sa nu porti ob-uri,deoarece, da te dezvirgineaza, si daca este prima zi in care tia- venit poti instar in apa, dar sa intri sa iesi, cu pauze, si sa porti proteslipuri! Adica absorbante subtisri de la discret! funda?

| DAC a răspuns (pentru SoranaCs):

Tu chiar ai facut ce scrii acolo, sau zici doar sa te afli in treaba?

| qSweety a răspuns:

Eu zic sa nu porti OB...este riscant,si decat sa se intample asta, nu te mai duci, dar te poti duce dupa menstruatie, nu cred ca te tine mult, nu?