| anonim_4396 a întrebat:

Razbunarea nu este buna?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Un om inteligent, nu va alege niciodata sa se razbune, dar un prost o va face intotdeauna, negandindu-se la consecinte si timp pierdut.

| Drimmero a răspuns:

Depinde pe ce te razbuni si pe cine, difera situatiile.
Daca cineva mi-ar face rau as cauta sa-i fac si eu, depinde de situatie.
Daca ti-ar ucide familia cineva, daca ai avea ocazia nu te-ai razbuna? Atunci nu ai de ales, la genul de razbunari ma refer/

| Plato a răspuns:

Nu este.

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Tu te-ai razbunat vreodata pe cineva?

| Plato a răspuns (pentru RAY):

N-am prea tinut evidenta. Nici nu mi-a facut nimeni nimic foarte grav sau asa, deci nimic memorabil.

| Irinel15123532 a răspuns:

Nu este.