| ioanacoruga4567 a întrebat:

Recent mi-am facut un cont de Instagram pe care postez citate si chestii de genul.De ieri pana astazi am acumulat aproximativ 200 de urmaritori.Intrebarea este urmatoarea:daca o sa am multi followeri o sa fiu cautata ca sa fac reclame sau promovari pentru alte lucruri? Daca da, ce poti promova pe astfel de pagini cu citate, ce fel de lucruri? Nu vreau sa faceti misto

5 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Trebuie sa fii persoana publica (vlogger, artist etc) si sa ai zeci sau chiar sute de mii de urmaritori. Treaba nu sta cum crezi tu.
Eu sincer mor cand aud,, follow pe Instagram pls". De asta nici n-o sa-mi fac in viata mea cont pe ala si nu o sa alerg niciodata dupa niste simple numere care nu au nicio valoare big grin si care oricum nu ma reprezinta (gen. cu cat am mai multe numere, cu atat sunt mai tare ).
Bafta in continuare!

| PrintesaGumitaa a răspuns:

Nu ai sa poti promova ceva doar postand citate. Cei care promoveaza sunt modele, vloggeri etc.
Si oricum trebuie sa ai minim 10.000 de foloweri poate chiar mai multi apoi mai depinde si cate persoane iti vad postarile, degeaba ai 100.000 de followeri si la o poza ai 3 like uri.

| ioanacoruga4567 explică (pentru PrintesaGumitaa):

Si daca as posta in continuare citate, si as avea 10000 de followeri si la poze multe like-uri as putea castiga ceva din asta?

Răspuns utilizator avertizat