| king5151 a întrebat:

Salut, am 15 ani si nu prea imi place vocea mea, uneori e groasa, alteori subtirelaughing (nu chiar de fetita), doar cand zic ceva mai scurt de exemplu "salut", "ce faci", o zici cu voce groasa si suna aiurea, nu stiu cum iese asa ca eu vreau sa vorbesc normallaughing

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti se schimba vocea, e ceva normal! Stai linistit, o sa o ai groasa intr-un an, doi!(Si la mine a fost la fel)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poți să ai vocea groasă atunci când ești sigur pe tine și vorbești cu încredere, iar voce subțire atunci când în anumite momente ești timid și sfios.
La mine este la fel: când sunt sigură pe mine într-un mediu de oameni, atunci vorbesc cu toată încrederea și vocea mea este cea reală. Când sunt într-un mediu nou în care nu cunosc pe nimeni, vorbesc mai cu sfială iar vocea mea sună mai mult ca cea a unui copil.

| king5151 explică (pentru anonim_4396):

Nu prea sunt timid, doar cand dau salut etc pare mai groasa, in rest cu prietenii vorbesc normal

| ljlfj a răspuns:

Sal mie mi plac oamenii pentru ✨personalitate✨ nu voce dar te rog frumos sa răspunzi și la întrebarea mea m-ar ajuta mult