| GabitzaV13 a întrebat:

Sal.Imi place de un baiat.dar el nu stie ..simt ca imi place de dinsu si el de mine cum sa-i spun in fata ca il iubesc...aa

Răspuns Câştigător
| RAUL21021 a răspuns:

Du-te si spune-i in fata ce simti(da nu ii spune ca il iubesti e exagerat si o sa il speri)

7 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Pai nu "dinsu" ar trebui sa faca declaratii de dragoste?

| DianaIstratii a răspuns:

BunahappyDupa parerea mea ar trebui sa incerci sa vorbesti cu el pe mess, dupa cateva zile spune-i ca-l placi.bafta!

| diavolitadulce a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa ii spui. stai din ce in ce mai mult cu el si apropiati-va treptat pana cand o sa isi dea seama singur si poate te intreaba si daca vrtei sa fi cu el

| SinfulDesire a răspuns:

Ai 3 optiunii.
1) te duci la el si ii spui
2) te duci la el il saruti si dupa aia ii spui ( asta poate sa fie mai ciudat nitel )
3) iti scrii o scrisoare si i-o dai

| GabitzaV13 explică:

Adr nu suntem intro clasa, ci intr-un liceu ne intalnim de multe ori dar sunt timida sa-i spun...

| xUsHeRx a răspuns:

Pai. date pe langa el.Zii si tu sambata sa va intalniti la un suc, sa va plimbati.Incearca sa nu fii timida.

| alpha99Eduard a răspuns:

Exista alte 3 variante:
1)Ii arati cu incetul ca iti place de el nu prin vorbe ci prin comportament.
2)Daca ai o cea mai buna prietena sau o prietena ii spui ei iar ea trimitea vestea de la coleg la coleg pana se ajunge la el, tu spui ca nu-i adevarat si daca el cat de cat sau daca are sentimente pentru tine o sa-ti spuna ca ar vrea sa fie cu tine.
3)te tot certi cu el si isi da seama ca il placi iar apoi poate iti va spune ce simte pentru tine.