| vladv26 a întrebat:

Sal, o in special pentru fete, dar puteti raspunde oricine, voi fetele va uitati dupa baietii si cat sunt de frumosi, sau vreti doar sa va iubeasca,? adica sa zic daca un baiat va iubeste si el nu este chiar asa frumos, adica nu este un baiat sa zic ca si justin bieber, sa zicem asa ca este de ala mai de moda veche sau nu stiu are o fata asa putin mai stramba, daca el va place si vrea sa fiti impreuna ati accepta? sau ce parere au fetele despre baietii? cum ar trebui sa fie?

11 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

As accepta un baiat care ma place si il plac si EU, adica nu stiu de ce am ghinionu sa ma placa baietii care nu imi plac mie, adica care nu sunt genul meu sau pur si simplu ma enerveaza. Poate sa fie si un baiat urat dar daca are caracteru ce imi place mie sau macar pe langa e ok cu mine. Si mi se mai intampla uneori o chestie ciudata, cand plac un baiat si el nu ma place ( eu continuui sa il plac) apoi cand baiatu acela care nu m-a placut, mă place, eu nu il mai placlaughing) de ce e asa ciudat...

| vocea a răspuns:

Pai ele se uita dupa baieti frumosi, dar de obicei unele raman cu cei care le ofera unle conditii care in mod normal doar frumusetea nu le-ar fi de ajuns, si anume bani plimbari, distarctie cadouri, nu toate sunt materialiste

| pietrean a răspuns:

La 13 ani, inseamna ca esti la scoala si din acest motiv, ar trebui sa stii sa scrii corect gramatical si cum sa formulezi propozitiile.Intrebarea ta, este un amalgam de ganduri si intrebari, fara inceput si fara sfarsit, cu greseli grosolane de copil nescolit.
De ce sa "cataloghezi" baietii in urati si frumosi.Nu fizicul conteaza,ci ceea ce are fiecare in minte, ce educatie si cultura are.
Asa ca, mana pe carte, daca vrei ca o fata frumoasa si desteapta, sa se "indragosteasca" de tine.

| vladv26 explică (pentru pietrean):

Cei cu tine? daca tot vrei sa stii sunt primul din clasa, am scris asa pentru ca mam grabit, ce suntem aici la scoala? asa scriu majoritatea de varsta mea, aici nu sunte la scoala, rar vezi de varsta mea sa scrie corect cu inceput si sfarsit si cu punct si virgula, si semnul intrebarii si tot, aici nu suntem la scoala, si nu te tot baga,

| pietrean a răspuns (pentru vladv26):

Si de ce vrei sa arati ca esti incult ca si ceilalti?
Uite si acum,cate greseli ai facut? Si te mai lauzi ca esti primul in clasa? Vai de scoala pe care o faci!
De ce sa nu ma bag? Tu ai postat o intrebare,noi avem dreptul sa raspundem,iar unor copii ca tine, care nici nu stiu sa se poarte civilizat, dar nici cu scoala nu prea au de-aface, trebuiesc trasi de atentie, ca poate asa viitorul vostru, poate o sa fie mai bun.Ca noi, cei de varsta mea, macar am invatat ce este respectul, ce inseamna sa urmezi o scoala pentru a avea un viitor.Asa ca, o sa ma "bag", de cate ori o sa vad greseli gramaticale grave.Asta este cu mine! Varsta si experienta, imi permite sa-ti atrag atentia, la cei 13 ani ai tai.

| vladv26 explică (pentru pietrean):

Vaai, si cat de multe greseli vezi tu acolo la mine? ce vrei sa fac o compunere? zi-mi tu greselile ce le-am facut eu mai sus?

| pietrean a răspuns (pentru vladv26):

Copiilor impertinenti si obraznici,chiar nu merita sa le mai raspund sau sa-mi pierd timpul cu ei.
Sunt atatia copii de varsta ta,care stiu macar regulile de politete si in acestia ne punem speranta.Tu poate, ori o sa fii un ratat, sau, daca o sa-ti mai vina mintea la cap, poate o sa faci ceva cu viata ta.Depinde de parintii tai, de profesori si de anturajul in care te invarti.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt fata(una care a trecut de perioada adolescentei...dar care acum stie ce-si doreste.)

Eu am o vorba:''Degeaba e inalt ca bradu' daca e prost ca gardu' ''
-sa explic: degeaba un baiat e frumos(gen Justin Bieber -ca tot sunt inebunite fetele dupa el si-l iau drept ''model'' atunci cand isi ''achizitioneaza'' un prieten.

Ideea e urmatoarea (la mine cel putin...frumusetea unei persoane ma poate impresiona cateva zile iar apoi daca personalitatea nu e in concordanta cu fizicul totul se pierde...prefer un baiat ''obisnuit',cu trasaturi obisnuite sau chiar cu defecte(bine,nu exagerate-doar obisnuite, sa fiu serioasa si eu am defecte) dar cu un suflet mare, cu conduita si personalitate in locul unui ''fotomodel'' care nu are nimic de oferit 'si, mai rau are un comportament oribil.

Pt unii a arata bine inseamna totul insa eu consider ca ceea ce face diferenta e PERSONALITATEA!

Daca ar trebui sa aleg intre un ''Justin Biber'' cu un caracter oribil si un baiat ''obisnuit'' dar cu un caracter incantator l-as alege pe ''printul broasca'' fiindca frumusetea trece(dinti cad, parul cade...si un caracter frumos e greu de gasit si nici nu se poate cumpara) asa ca as alege zic eu, varianta a 2-a.

| Ritsuko a răspuns:

Aspectul conteaza, nu vreau sa fiu ipocrita si sa zica ca eu apreciez numai sufletul omului nu si ambalajul.Dar nu conteaza deloc aspectul daca persoana aceea nu are nimic in comun cu tine, ca el face o gluma sa razi din respect sau sa vorbiti fiecare despre pasiuni si in timpul in care vorbeste celalalt sa te gandesti la un sandwich. Personalitatea difera de la om la om.

| MissADEEL a răspuns:

Tin cont de aspect. Este primul lucru pe care il vezi la om, nu ii vezi personalitatea prin haine sau scrisa pe piele.
E ceva natural, noi, oamenii, cautam instinctiv o persoana cu gene bune, puternice, pentru a le duce mai departe (din punct de vedere biologic).
Aspectul conteaza intr-o relatie, din punct de vedere al atractiei sexuale/vizuale si din punct de vedere social (cum te prezinti cu cineva in fata prietenilor/strainilor si cum o sa te simti in urma reactiei lor).
Consider ca aceste lucruri sunt relative si ca, in perspectiva mea, in timp se diminueaza importanta. Frumusetea tine cateva zeci de ani, e trecatoare. Degeaba esti impreuna cu cineva care, desi arata foarte bine, spune numai prostii sau este incapabil/a de orice. In zadar arata superb daca nu aveti nici in clin, nici in maneca, nimic in comun sau idei, planuri comune si apreciate unul de catre celalalt.
Caracterul, personalitatea, talentul, abilitatile sociale, inteligenta si alegerile luate sunt cruciale, iar acestea se mentin o viata.