| Hope22 a întrebat:

Cum sa slabesc 8-10 kg intr-o lună? Adică vreau sa îmi fac un program de exemplu dacă fac zilnic sport 30-40 minute și alerg de vreo 3 ori pe săptămână este ok? Adică nu vreau să slăbesc in așa fel ca după o lună să pun dublu înapoi sad, vara viitoare merg in Franța și îmi e așa frica ca nu o să reușesc să slăbesc mai ales la burta si picioare. Credeți că să reușesc? sad Si mai am câteva întrebări la care as vrea sa îmi răspundeți:
1 dacă slabesc o să am picioare urate si plina cu celulita si pielea lăsată?
2 la burta nu o să reușesc să slăbesc mult?
3. Folia alimentara mă ajută să scap de burta facand sport?
Mersi mult! sad

Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Lasa prostia aia cu folia alimentara ca risti sa racesti la plamani.
In legatura cu programul, daca mersul la alergat de 3 ori pe saptaman e PE LANGA cele 30-40 de exercitii zilnic e foarte bine.
Ai grija si la alimentatie, evita prajelile, sucurile din comert, fast foodul, dulciurile, patiseria, painea alba. Daca nu poti fara paine inlocuieste-o cu cea neagra sau cea integrala.
Si nu, daca slabesti n-o sa ai picioarele pline de celulita. Din contra, daca faci multa miscare scapi de ea/o previ.