| Gillian a întrebat:

Chiar se pun absențe în saptamana altfel? Mi s-a spus că se pun, pentru că așa spune nu stiu ce lege, dar...chiar se pun? Cam toti lipsesc in saptamana altfel, oricum...

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Saptamana altfel face parte din programul scolar, asa ca se pun absente.

| Adry05 a răspuns:

Normal ca nu va poate nimeni spune `nu veniti la scoala` asa ca e logic ca `regula` cu absentele exista, ca nu se si respecta e partea a 2-a

| Ara997 a răspuns:

Nu. dar se fac presiuni pe elevi si amenintari.

| Monst a răspuns:

Se pun absente in săptămana altfel Daca lipsești.

| DannyR0 a răspuns:

Am experimentat si eu in liceu prostia asta de "saptamana altfel" si ce pot spune e ca la mine nu s-au pus absente, insa tot eram amenintati sa venim, sa luam semnaturi de la profesori, ca in final sa fi pierdut toata saptamana aiurea. Depinde de scoala, insa nu cred ca se pun absente si daca s-ar pune in dreptul carei materii ti-ar pune?! Oricum mai ai timp pana atunci sa te decizi/

| Gillian explică (pentru DannyR0):

Se pun la purtare. Nu stiu cum e posibil, dar asa am citit.

| DannyR0 a răspuns (pentru Gillian):

Absenta la purtare? laughing e prima oara cand aud asta, desi imi vine greu sa cred si nu stiu cum ar fi posibila asta, poate asa o fi. Nu stiu de ce stresezi acum pentru nimicul asta de saptamana...