| GriRazvan a întrebat:

Sal TPU. imi puteti spune si mie cum sa ma ingras nu stiu o cura ceva. am 1.60m 16 ani si 42 kg...si imi pare ca sunt cam slab... vreau urgent sa ma ingras. vreau pareri!

5 răspunsuri:
| NoSmile a răspuns:

Buna.
Nu trebuie sa fii complexat de faptul ca esti slab.
Gandeste-te ca cei cu multe kg ar da orice sa arate ca tine.
Important e sa te simti bine in pielea ta.
''Cura'' se foloseste doar atunci cand vrei sa slabesti.
Eu una, nu-ti recomand sa faci ceva ca sa te ingrasi. Cine te place, te place oricum.
Plus ca pe parcurs te vei mai ingrasa.
Poti merge la sala, te va ajuta sa-ti dezvolti masa musculara.

| Freddie23 a răspuns:

Am avut si eu trauma asta in copilarie... aveam 1.82 si 68-70kg. Nu-i misto deloc.
Pe de alta parte fata care am cunoscut-o nu i-a pasat de acest lucru, si chiar i-a placut asa de mine.

Totusi daca vrei sa mai pui cateva kg mergi la sala, trage de fiare si cumpara niste proteine sa-ti creasca masa musculara.
Nu exagera totusi, pentru ca in timp, o sa vezi ca mai bine e sa fii slabanog decat mediu sau chiar gras... si atunci o sa conteze cu adevarat - cand o sa-i vezi pe toti de varsta ta (dupa 26-28 de ani) cu burta si tu o sa fii ok mancand de toate.

| betty678 a răspuns:

Iti dau eu un sfat foarte tare:
-Mananca la fastfuduri
-Mananca pizza, cartofi prajiti, etc.
-Bea carbogazoase.

| alexx1784 a răspuns:

Mergi la sala! In loc sa capeti grasime, o sa-ti creasca masa musculara si o sa fii si sexy happy

| Asy3 a răspuns:

Cel mai sigur e sa mergi la sala....acolo instructorul te poate ajuta si cu sfaturi alimentare si e mai sigur asa decat sa te apuci sa faci ceva de capul tau big grin FUNDA happy?