| anonim_4396 a întrebat:

Sall all, nu stiti cum pot face un host pentru telefon. adica intru de pe tel. pe wifi si iau de la PC-u meu? Dar fara sa platesc nu stiu ce. poate un program de pe net compatibil cu Windows 7

Răspuns Câştigător
| al3xander a răspuns:

Trebuie sa configurezi o retea Ad-Hoc. uite aici un tutorial cum se face http://www.howtogeek.com/......windows-7/

| anonim_4396 explică (pentru al3xander):

De exemplu pot sa dezactivez daca cineva imi afla parola?

| anonim_4396 explică (pentru al3xander):

NU merge sa fac Ad-Hoc sad

11 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Ai urmat toti pasii din tutorialul ala? trebuie sa dai si "Allow other network users to connect through this computer’s Internet connection" ca sa ai conexiunea de internet partajata la reteaua Wi-Fi. si ca deconectezi reteaua te duci la conexiunile W-Fi, dai click pe retea si "Disconnect". oricum daca pui o parola buna prin WPA2 nu va putea vreo cineva sa o crack-uiasca asa de usor.

| anonim_4396 explică (pentru al3xander):

Deci dau "Ad", dupa dau "Create an Ad-Hoc Network" si dupa zice "An unexpected error occurred"

| anonim_4396 explică (pentru al3xander):

Ma ajuti te rog?

| al3xander a răspuns (pentru anonim_4396):

Problema poate fi din cauza la o solutie de securitate (firewall) care blocheaza sau din cauza unui serviciu care nu este activat (du-te in start->run->scrie "services.msc"->cauta "WLAN Autoconfig"->dublu click->vezi daca este setat la "Startup type" ca automat si daca este pornit daca nu, apasa "Start"->OK). placa wifi este instalata corect?

| anonim_4396 explică (pentru al3xander):

Wirelles is not currenlty enabled. imi trebuie un modem sau ce?

| anonim_4396 explică (pentru al3xander):

Placa wifi? Deci eu nu am modem routaer si toate prostiile

| anonim_4396 explică (pentru al3xander):

Credeam ca e nu am nevoie de alte lucruri in afar de un telefon c wi-fi si un PC cu net straight face

| anonim_4396 explică (pentru al3xander):

Pacat ca nu merge

| al3xander a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu e conectata/activata placa wireless. iti trebuie un adaptor wireless (ceva in genu http://www.okazii.ro/......a124370866 ) sau driver-ul de la adaptor (daca ai). poate fi si din cauza ca este dezactivata placa wireless, uite aici cum se activeaza http://www.corenetworkz.com/......apter.html