| Merishoor a întrebat:

Sall
Eu am note proaste la scoala, si imi este frica sa le spun parintilor pentru ca nu mai ma va lasa la calc sa ma joc cu prieteni etc,
spuneti-mi un mod cum sa le spun parintilor de notele mele fara sa se supere?

Răspuns Câştigător
| Didi908 a răspuns:

Si eu am luat doar o singura nota proasta anul acesta si le-am spus simplu si usor pentru ca tot o sa afle. eu le-am spus ca o fost o nota buna din clasa a fost o nota mare si ca nu o sa se mai repete... sau incearca sa gasesti o scuza cum ar fi: ne-a dat ceva greu care noi nu am scris pe caiete doar ne-a zis. sau nu stiu eu tiam spus ce am facut eu
O zi buna!big grin