| Merishoor a întrebat:

Sall

Eu am note proaste la scoala, si imi este frica sa le spun parintilor pentru ca nu mai ma va lasa la calc sa ma joc cu prieteni etc,

spuneti-mi un mod cum sa le spun parintilor de notele mele fara sa se supere?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Tu ai mai pus cel putin o intrebare din care reiese clar ca parintii tai cheltuiesc o gramada de bani cu tine, absolut degeaba. Tu pari sa te duci la scoala numai ca sa faci act de prezenta, fara sa inveti absolut nimic.
Mai bine le spui parintilor sa te lase sa renunti pentru ca, sincer, pare timp pierdut.

| a1doru a răspuns:

Ti-as raspunde,dar,citind postarea ta,imi dau seama ca ar fi o pierdere de timp, asa ca, ma abtin.

| andreyutzzu3 a răspuns:

Sa mai reduci portia d pc si d joaca cu prietenii si sa mai inveti. Sigur vor fi mai putin suparati daca le zici ca ai un 3 si un 10

| ASDSM a răspuns:

Toata lumea mai ia note rele...incearca sa iei o nota mare la orice obiect,spune-le de nota cea mare si apoi de cea mica insa atunci cand le zici de nota mica cauta scuze, de exemplu:profesorul are ceva cu mine, etc. astfel incat sa iasa altul vinova