| JustAlex a întrebat:

Sall! eu am stat cu o fata cam 7 luni ea fiind din brasov si eu din caracal, olt...acum cam o luna ne-am despartit si nu am mai auzit nimic de ea dar in urma cu o saptamana am reusit sa vorbesc cu ea si am aflat ca acum e cu unu de 36 de ani din bucuresti si ca are de gand sa se mute la el WTF?!? in fine cand am auzit prima data am crezut ca glumeste dar mi-am dat seama ca e serioasa pana la urma m-am dus la brasov dupa ea s-o conving sa nu faca asta ea avand doar 17 ani si crezand ca o sa fie fericita cu el doar ca ii da bani.acum am inceput din nou sa vorbim si sa ne intelegem si intrebarea mea este sa fim din nou impreuna? adica mie ca dupa ce o sa ne certam sa nu faca iar acelasi lucru

Răspuns Câştigător
| Denisa_3969 a răspuns:

Pai daca ai tinut mult la ea si ea la tine, puteti sa va impacati, normal. Dar daca ai vrea sa te impaci cu ea doar pentru a face-o sa nu se duca cu respectivul nu e chiar ok, adica dupa ce o s-o lasi balta ea o sa se simta iar prost.Si poate ca tipul nu se va mai impaca cu ea, dar o sa-si gaseasca cu siguranta pe altul.Problemele astea nu prea le pot rezolva cei care doar asculta povestea, ci trebuie sa le vorbesti mai bine cu ea.Sa-ti spuna ce-si doreste cu adevarat si daca mai are sentimente pentru tine sau nu. Daca raspunsul ei va fi unul negativ, oricat de mult ti-ar pasa eu zic ca mai bine ar fi f-o lasi sa faca ce vrea si ce considera ea ca e mai bine.Adica,na.daca ii acorzi prea multa atentie, dupa isi va lua lumea in cap si va incerca ea sa faca ce vrea cu tine, fara ca tu sa-ti dai seama.Lucru care nu prea mi se pare corect, din moment ce tu incerci s-o ajuti si sa-i arati ce e mai bine pentru ea. Dar in fine, cum ziceam: daca si ea tine la tine si te pretuieste la fel de mult, eu zic sa va impacati si sa incerci ca relatia voastra sa fie una de lunga durata.Multa bafta!:*

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| KiddSimo a răspuns:

Pff...deci ea cand se cearta cu prietenu` se muta la unu de 36 de ani? Chiar ca wtf:O.Eu una n`as mai baga`o in seama... oricum baftastraight face:*

| Deutsa_4004 a răspuns:

Daca o iubesti dai o sansa. Poate s-a schimbat :* Oriqum va doresc sa fiti fericiti in cazul in care iei decizia de a te impaca cu ea

| JustAlex explică:

Pe mine nu ma deranjeaza faptul ca este cu altu si nu mar deranja nici daca sar muta la cineva da ma deranjeaza faptul' ca ala are 36 de ani...si am tinut(poate inca mai tin)la ea f mult

| Bellezza_7150 a răspuns:

Zii ca daca se muta cu tine ii dai mai multi bani decat celalalt