| speed111 a întrebat:

SaLL! imi caut un loc de munca sunt elev am 15 ani luna asta fac 16 happy si vreau sa ma angajez pe perioada vancanteihappy sau chiar si pe timpu liceului happy si unde as putea sa gasesc :O3 un loc de munca. pentru mine si distribuitor de pliante orice big grin dau funda!

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Bună! Cel mai bine este să te uiţi într-un ziar din oraşul tău la locurile de muncă care nu necesită să ai vârsta de minimum 18 ani, liceul şi facultatea. Mergi împreună cu un adult sau cu un prieten şi întreabă pentru un loc de muncă pe la terase sau restaurante sau poţi să împarţi fluturaşi pe stradă. Nu îţi recomand să te angajezi la Fast Food, deoarece mirosul acela de la mâncare îţi rămâne în haine şi păr, dar şi faptul că a venit vara, este foarte cald, iar tu o să stai numai la căldură.

Baftă!

| speed111 explică (pentru FemeiaPisică):

MS pntr sfat dar am cautat si nu gasesc mai ales pe net... in ziare happy nu prea gasesti happy cu imartit de pliante etc si cred ca la terase trebuie sa ai minimu 18 ani happy

1 răspuns: