| anonim_4396 a întrebat:

Sall sunt Ionutz si am o problema cu o fata. ajutati-ma! big grin - Stiu fata respectiva de cand aveam 14 ani nu vorbeam doar ne salutam, dar acum o cunosc mai bine, dar mai mult pe mes vorbim, m-am saturat sa tot vorbim gen ( " eu.cf ia.bine joci ceva eu. da ) si cam atat dar as vrea sa ii spun si alte cuvinte dar nu-mi trece nimica prin minte si sunt un pic timid, nu stiu ce sa mai fac. Poate ma ajuta cineva macar ce cuvinte ii pot spune, poate careva imi da idei cum sa ii zic sa iasa in oras, va spun sincer ca nu mai am chef de nimica -Am 18 ani ia are 17. Nu am idei v-a rog ajutati-ma...
...RAMAN RECUNOSCATOR...

Răspuns Câştigător
| figaro a răspuns:

Salut,pai incearca o chestie gen"hello cf, nu ai chef de o plimbare?"asa pur si simplu, si cat despre ce o sa vorbiti...deschide un subiect comun gen muzica, excursi(mai povestiti ce ati patit prin excursi)s.a.m.d.
In general o fata vrea sa gaseasca in prietenul ei persoana care o intelege (gen cel mai bun prieten) ascult-o cu atentie ce iti zice cand iti zice sau macar daca nu te intere prefate
-nu lasa totul de capu ei impuneti si u ideea(nu gestie gen:oh asa vrea bine fac asa sa nu se supere...nu zic ca nu trebuie sa faci asa, trebuie sa ai grija si cand)sa faceti amn2 un lucru nu 1 il propune si gata,nu-s cum sa iti explic parte asta
-romantic? la toate fetele le place chestia asta deci nu ezita.
-incurci numele ei cu alta->you=>dead
-intodeauan pentru un rezultat mai bun ai grija cum formulez o intrebare sau ce ai zici gen:"eu cu Ioana,Dani->Gabriela mergem la o plimbare,vii si u?"->ar face ca trenu iar daca ai formula intrebarea gen"Hey vii la o plimbare prin parc? mai vine si Dani->Gabriela,Ioana"
-nu insista asa de mult pe un lucru si nu fii marlan/porc/tampit ofera-i motive sa aiba incredere in tine
-fi hotarat si spune concret ce vrei de la ea nu ca "stii,eu,adica mie,as vrea,UITE CE MASINA FAINA!"(nu cred ca toti o sa va prindeti),stii faza cu cocosu si gaina? aia in care is cocosu X este ilocuit de Y ca este mai "cocos" decat X (barbat)si aicea nu ma refer la prosti.
-nu ezita sa o saruti cu cat amani mai mult cu atata iti va fi mai greu(acu nici chiar ii sari in gat la prima intalnire)si vrezi sa nu o sufoci cu sarutatu
Nus mare macho sau Casanova dar sper sa iti fie de ajut-o sfaturile, iar daca am gresit cu ceva, kill me! papa

1 răspuns:
| RaresUngureanu a răspuns:

Faza cu.../// kill me! papa \\\...e o idee laughing) glumeamlaughing) merci chiar mi-ai dat niste idei si mai ajutat mersi big grin