| Messi10anonim07 a întrebat:

Este o fata la noi in scoala si imi place de ea, cind ma vede imi zimbeste ne salutam. Poate si ea ma place... Dar eu sunt timid, ea sta cu fetele la pauza si mi rusine sa ma apropii de ea... Vreu sa-i spun ca o plac dar nu stiu cu ce sa incep si cind sa-i spun... Poate ma ajutati voi va rog frumos!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

nu trebuie să-i spui încă că o placi. mai întâi începe să vorbești cu ea, să vă cunoașteți, apoi vedeți cum decurg lucrurile și îi spui.

| Messi10anonim07 explică (pentru anonim_4396):

Noi ne cunoastem, mai vorbim noi dar asa pe saritehappy

| Messi10anonim07 explică (pentru anonim_4396):

Noi vorbim, eu o cunosc foarte bine

| anonim_4396 a răspuns (pentru Messi10anonim07):

de ce nu o inviți la o întâlnire? o poți face pe facebook, dacă ești timid.

5 răspunsuri:
| KLiNK a răspuns:

Nu trebuie sa ii spui nimic. Isi poate da seama ca o placi dupa gesturile tale. Adica sa o inviti la o intalnire sau sa ii iei un mic cadou. Sunt sute de feluri de a-i spune indirect ca o placi. Doar trebuie sa te gandesti unpic.

| anaaandr17 a răspuns:

De la buna ce faci, ajungi la te iubesc.
Adica tie iti place fizic, dar caracterul ei?
Intai va cunoasteti, intr-o zi ii spui ce ai pe suflet prieteni fiind si daca ea zice "nu" ii spui ca a fost o gluma.
Succes!