| TheDarkDragon a întrebat:

Sall, sunt racit, ma doare pieptul si tusesc, dar as vrea sa fac febra ca sa nu mai merg la scoala, Ce as putea sa fac sa am febra? Nu vreau raspunsuri de genu :"Mergi la scoala ca e mai bine."Vreau sa mi se raspunda la intrebare.

5 răspunsuri:
| HDeNiSaR a răspuns:

Doamne ce dorinta ai!
eu aseara am ajuns la 40 şi simţeam că iau foc!
Şi spre nefericirea mea eu trebuie să plec la scoala că o am dirigintă pe sora lui Ceauşescu!

| TheDarkDragon explică (pentru HDeNiSaR):

Lol, cum dracu sa o ai diriga pe sora lu Ceasca?laughing Dar eu am mai zis ca vreau raspuns la intrebare, nu alt ceva

| b3atryss a răspuns:

Incearca cu praful de creta... o sa mearga

| Marriaa1234 a răspuns:

Și eu sunt cam în aceeași situație. Dar dacă ești răcit, și te simți rău deja, de ce îți mai trebuie și febră? Poți încerca cu praful de cretă...Și alte metode nu mai știu. Dar dacă vrei neapărat să stai acasă, prefă`te că îți este rău. Toată noaptea străduiește`te să tușești cât mai tare și dimineață trezește`te înaintea lor și încearcă faza cu creta. Dacă noaptea nu prea ai dormit, o să ai fața aceea..Nasoală. big grin Și dacă nu merge cu părinții, du-te la școală, și la prima oră, prefă`te mohorât și bolnăvicios, sigur îți va da voie acasă.winking

| TheDarkDragon explică (pentru Marriaa1234):

Mersi, cred ca am scapat, cred ca ma lasa maicamea sa stau acasa daca tusesc big grin