| andreirobert15 a întrebat:

Sall TPU

acum 1 saptamana am cunoscut o fata printr-o prietena, faza e ca am vorbit cu ea doar pe facebook si nu ne-am vazut niciodata pana acum, ne facem complimente des.

As vrea sa ii spun sa iesim, da faza e ca eu sunt un pic cam mult timid si imi e teama pentru ca nu stiu cum sa ma comport cand ne vedem.

acum, prima faza ar fi sa fiu eu insumi cu ea, dar nu pot fi eu insumi cand sunt in compania de o persoana care imi place si nu am mai vazut-o niciodata.

alte metode care ar fi?

funda!

3 răspunsuri:
| Maya_Maria_2000 a răspuns:

Deci explica-i ca esti putin mai timid dar da invit-o in oras daca iti e teama ca nu prea stii ce sa ii spui la intalnire invit-o la un film asa e mai putin de vorbit si dupa film puteti discuta actiunea lui. Asa testezi putin terenul stii si te ajuta sa f

| Maya_Maria_2000 a răspuns:

O sa fii mai putin timid data viitoare. Bafta happy

| OlafSvartberg a răspuns:

Nu esti comfortabil cu ea inca, nu dupa o saptamana. Sfatul meu e sa nu iesiti inca. Asteapta sa treaca vreo 2-3 saptamani macar.
Daca amandoi sunteti timizi, e putin mai complicat, dar daca fata te place, sigur o sa rezolvi asta.
Mai intai sa o faci sa inteleaga de ce esti timid. Poti face asta destul de repede, chiar acum (ma gandesc ca doarme la ora asta). Scrie-i un text foarte lung in care sa explici ca o placi foarte mult si ca asta te face timid (mai baga in ele daca o vrei, hai ca nu-i nicio rusine). In textul ala mai adauga cateva complente (ba, sa nu dea naiba sa scrii chestii perverse ca ai terminat tot). Apoi trimite-i aia. Cu cat mai lung textul, cu atat mai bine. Daca il citeste dimineata, vede ca iti pasa de ea si ca ti-ai pierdut noaptea gandind si scriind aia si ii ca si a ta. Crede-ma, in experienta mea, chestia asta a mers de fiecare data.

Apoi, cand esti confortabil, spune-i ca vrei sa va vedeti. N-ai cum sa gasesti o scuza destul de buna pentru asta, iti faci curaj si ii zici. Pana la urma, ce se poate intampla?
Vezi sa te porti cat de normal poti.
Si sa nu cumva sa minti cu ceva, vreodata. Crede-ma, o sa afle. Crede-ma.
Si daca esti genul care lasa comentarii pe fb la toata lumea, da like si tag la orice, abtine-te putin din asta si arata ca iti pasa doar de ea.
Daca vede ca iti pasa doar de ea si ca o placi, si daca si ea te place pe tine, ii asigurata. De acolo poti sa astepti cat crezi tu ca e nevoie sa iti faci curaj.
Tine minte, sa nu cumva sa minti cu ceva.