| JulieR a întrebat:

Am auzit de acele teste initiale care se vor da peste o saptamana si toti au zis ca se dau la toate materiile da de exemplu la religie nu se dau ca am intrebat-o eu pe profa. Eu am trecut a7a. Pana la urmala ce materii se da in afara de mate si romana?

5 răspunsuri:
| ImHereForYou a răspuns:

La toate! Testele acestea vin de la inspetorat! Nu depinde de profesori!
Daca nu ma crezi...o sa vezi tu!

| JulieR explică (pentru ImHereForYou):

Testele le fac profesorii m-am interesat cel putin la mine in scoala.winking

| princess97 a răspuns:

Am cautat eu si am vazut ieri ca pentru cls a 7a si a 8a se dau la :
romana
mate
engleza
franceza
fizica
chimie ( cred ca numai pentru a 8a)
biologie
istorie
civica
nu stiu sigur daca chiar sunt acestea dar asa am citit pe site-ul ministerului

| JulieR explică (pentru princess97):

Eu fac germana deci nu am cum sa dau la franceza oricum mersi de raspunswinking

| princess97 a răspuns (pentru JulieR):

Pai se da la lb materna si doar la prima limba straina. in cazul meu engleza. proful de franceza ne-a spus vineri ca am scapat de test happy
acum ni s-a spus ' oficial ' ca dam la romana, engleza, civica, mate, bio, chimie si fizica tongue
si cu placerehee hee