| andreyvna a întrebat:

Am o intrebare sunt clasa a 8a si inca nu m-am decis ce o sa devin "cand o sa fiu mare" eu m-am gandit si am de ales intre polisist si psiholoh. Vreau sa stiu ce liceu si ce profil trebuie sa urmez sa devin una dintre cele doua si vreau argumente de ce politist sau de ce pshilog.Care are salariul mai marebig grinDbig grin:! Dau FUNDA SI VOT JUR!

4 răspunsuri:
| misterioaѕa a răspuns:

Buna.
1.Politist nu polisist, psiholog nu pshilogwinking
2.Mie imi place meseria de politist findca sunt tare la bataie si am tupeu, curaj etc.
3.Dar cel mai bine sunt platiti psihologii!
Acum alege tu.care crezi ca este mai buna pentru tine!

| miranda a răspuns:

Daca vrei una dintre aceste meserii cel mai bine ar fi sa mergi la filologie. Atat politistii cat si psihologii trebuie sa aiba un vocabular bogat. Eu daca as fi in locul tau as alege politia deoarece se pune mai multa baza pe ea. Si meseria de psiholog este frumoasa dar la noi in tara nu este asa de cautata.

| rocs_8080 a răspuns:

Politist :d

1.e salariul mai mere in jur de vreo 15 mil
2. poti da le orice profil vrei tu acre are in principiu limbi straine eu zic mate-info ca tee concentrezi pe mai multe...

| By a răspuns:

Poi daca vrei sa devii psiholog trebuie sa mergi pe un profil dee biologie chimie din cate stiubig grin si pentru politist nu are importanta ce liceu faci depinde la facultatea la care vrei sa dai.sau poti plk la campina acolo e academia de politie.Cred ca ar fi totusi mai bine sa devii psiholog pentru ca in primul rand si salariu mai mare plus daca iti vei deschide cabinet particular.iti ies bani mai multi.Acum faci cum vrei e alegerea tha! Sper ca te-am ajutat:X