| anonim_4396 a întrebat:

Am o problemea:un baiat de la mine din clasa imi spune ca ma iubeste.Eu am incercat de mii de ori sa ii spun ca nu imi place de el, dar degeaba.Si asta ma enerveaza deaorece toti colegii incep sa rada sad. Deci ce sa fac sa nu mai patesc asta?

Răspuns Câştigător
| AshuraElric a răspuns:

Doar nu vrei sa-l bati (sau sa pui pe cineva sa-ti faca treaba murdara), cel mai bine ar fi sa-l ignori, pentru ca pana la urma el se face de ras nu tu. Intr-un final se va potoli si isi va da seama ca nu are nicio sansa.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pur şi simplu ignoră-l, vorbeşte-i sec şi se va plictisii.

| AnYyCrZ a răspuns:

Colegii o sa rad mereu ca asa sunt ei. Ignora-l si vorbeste-i urat, o sa te lase in pace pana la urma laughing

| printesazambetului a răspuns:

Nu o sa dureze foarte mult, daca il ignori peste o luna se v-a da batut. Iar colegi rad pentru a se amuza, incearca sa razi si tu cu ei!

| AnneMary08 a răspuns:

Nu baga lumea in seama. Incearca sa ii explici frumos acelui baiat ca tu nu simti acelasi lucru pentru el dar totusi ati vrea sa ramaneti prieteni.