| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele de 14 ani care sunt deja mame?
PS. Nu sunt una dintre ele.

Răspuns Câştigător
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Din fericire nu am cunoscut niciuna. Dar nu am nimic cu ele, nu le judec si nici nu le arat cu degetul. Cel mai probabil vin dintr-o familie destramata, fara educatie, fara venit financiar, fara nimic, poate mai au si cativa frati care se chinuie sa traiasa de pe o zi pe alta.
Nu e vina lor, e vina sistemului in care s-au nascut si lipsa de educatie.

6 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Tarfulite de mici.Vina mea? ca nu au educatiie? Vina mea ca si-au bagat-o cu 2 maini? Nu in nici un caz, problema lor, a parintilor.Atata timp cat are situatie sa creasca copilu nu imi pasa.Asta e, cuiva ii pasa ca eu nu lucrez? ca nu am bani de o paine sau mai stiu eu? Nimanui.Pe scurt tara se duce de rapa, generatiile merg din prost in mai prost, batrani critica tineri, tineri critica adolescenti, si asa mai departe happy chipurile evoluam, insa mi se pare ca mai degraba ne intoarcem de unde a inceput totul si ne salbaticim

| AlleSss a răspuns:

Bună! Depinde de cauză (pentru că poate fi şi un viol, iar atunci chiar îmi pare rău pentru ele), dar pot fi şi fete care se plictiseau la şcoală şi s-au gândit să încerce ceva nou. În orice caz, nu o părere "frumoasă"

| T0T a răspuns:

Una extrem de proastă.

| LoveSleep a răspuns:

Treaba lor.

| AirănMeidăn a răspuns:

Inseamna ca si-au dat seama de responsabilitatea pe care si-o atribuie, bravo lor, ce altceva sa zic?

| HereToHelp123 a răspuns:

Urat! Sa fii mama la asa varsta e oribil.Tu esti un copil si inca iti gateste mama ta! Sa ai copil si sa gatesti, sa speli, sa ai grija de el, sa-l educi...cand tu inca n-ai educatie necesara! E viata pierduta! happy