| marian1 a întrebat:

.. ce pot sa fac sa scap de plictiseala?
Cele mai multe idei fundita... celelalte vothappy

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce ești prienten/ă cu lenea?
De ea trebuie să scapi!
Pa, pa.

IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus @anonim10! Soluția mea pentru plictiseală ar fi... ZUMBA! Privește aici, te asigur că e drăguț și vesel http://www.youtube.com/watch?v=Vf0q6qtThF4
O zi cu zâmbet să ai!

| beautifulkiss a răspuns:

Buna pai:deseneaza,canta,danseaza,invata dansuri,scrie o carte,compune cantece/poezii/povesti,fa origami,fa quilling,fa machete,fa sudoku/rebus/integrame,joaca jocuri gen:3D Logic si Zuma,joaca ce jocuri iti plac,fa teste de personalitate,uite-te pe Tpu,iesi afara(afara poti sa joci ping-pong,sa teplimbi cu rolele,sa alergi putin prin parc,sa stai pe o patura cu amicii tai si sa va jucati carti sau badminton sau volei daca ai minge de volei),fa-ti un blog,fa un film,modifica poze,cauta poze ca wallpaper,fa curat in calculator,fa curat in camera,joaca-te cu animalutul tau(daca ai),citeste,mergi la shopping,gateste,picteaza,fa-ti un jurnal,cauta-ti un hobby,colectioneaza lucruri,invata cuvinte noi in engleza,franceza sau ce limba iti place tie,imbogateste-ti vocabularul,viziteaza muzee,mergi la bunici,perfectioneaza-te intr-un anumit domeniu.Numai bine.

| CristiPavel a răspuns:

Asculta niste muzica care te energizeaza (Radio Zu e destul de ok)

Danseaza pe acea muzica.

Vizioneaza clipuri pe youtube, stand-up comedy de exemplu.

Vizioneaza un film pe care iti doreai sa-l vezi de multa vreme. Iesi la o plimbare. Organizeaza o iesire in oras sau si mai tare in afara orasului, in natura.

Daca te confrunti des cu aceasta plictiseala, cu aceasta lipsa de chef, am scris un articol pe aceasta tema aici: http://castigatimp.com/cum-sa-treci-peste-lipsa-de-chef/

| cryssbby a răspuns:

Draga mea...fa ceea ce iti place... fundita?

| HATSUNEmiku2011 a răspuns:

Ce sa faci ca sa nu te plictisesti
1.Deseneaza ceva frumos
2.Iesipe afara si jocate cu prientenele
3.Citeste o carte grozava
4. Puneti un film interesant sau ce iti place
5. Uita-te la tv
6.Du-te la cumparaturi
7.Iesi la un suc
8.Culcate
9.Faceva dulcuri
10.Viziteza pe cineva

Fundaita?

Saper ca te-am ajutat!

| scuit a răspuns:

Gaseste-ti un hobby! Cum ar fi dansul, actoria, scrima...asa iti vei face noi prieteni! Ai putea si sa citesti o carte si multe multe altele!:*