| adrian280 a întrebat:

cum sa fac patratele nu pot sa fac mai mult de 20 de flotari fara oprire am 13 ani fac pe 6 martie si vreau si eu un abdomen de invidiat la varsta mea va rog spuneti-mi cum sa fac sa am un corp de invidiat dau funta

Răspuns Câştigător
| Cartof69 a răspuns:

La varsta asta corpul tau nu e inca pregatit sa aiba patratele dinalea cum vezi tu la actorii celebrii de la televizor. Poti sa ai patratele, dar la varsta asta nu vor fi asa de "vizibile". Cel mai simplu mod este sa muncesti. Faci in fiecare zi un numar egal de flotari/abdomene sau alte exercitii. Trebuie sa te fortezi un pic, dar daca simti ca nu mai poti, e mai bine sa te opresti. Sa nu crezi ca metoda asta o sa iti aduca patratele in 2 zile. Trebuie sa faci asta cateva luni daca vrei. Aa, si am uitat ceva : fa multa miscare, bea multa apa si nu manca foarte multa mancare care ingrasa! Poti sa mananci, dar nu in exces. Succes! happy

4 răspunsuri:
| ywar a răspuns:

Ba baiatule... tu ai par la putulica? ai minte cat un bob de mazare?
daca raspunsul este "Da" atunci treci la next level

| Cartof69 a răspuns (pentru ywar):

Lasa-l frate, e copil. Daca tu cand ai fi fost copil si ai fi zis "Vreau si eu sa fiu actor celebru ca X!" si cineva ti-ar fi zis ca ai mintea cat un bob de mazare, nu ti-ar fi convenit nu?

| ywar a răspuns (pentru Cartof69):

Mesajul este acelasi... nu alergati dupa valori, ipostaze, lucruri care sunt trecatoare. Parca in Glossa lui Eminescu era scris: Ce e val ca valul trece...
Efemerul ramane efemer pe orice parte l-ai intoarce.
Si nu, nu imi doream sa fiu celebru ca domnul X sau doamna Y. Despre asta era vorba. Daca am deranjat pe cineva primiti scuzele mele.

| Chimied a răspuns:

Pentru a face ABS nu trebuie sa faci flotari, ci exercitii pentru abdomen.
Si nu numai, trebuie sa ti o dieta.Defapt cred ca dieta este mai importanta decat exercitiile.
Uite aici cateva exercitii pe care le-ai putea face : http://www.youtube.com/watch?v=nvPW0v5hnZQ
Te poti duce la sala, acolo ai un instructor si iti spune ce mananci si ce exercitii sa faci. Funda?