| anonim_4396 a întrebat:

imi spuneti cum se cucereste o fata?

Răspuns Câştigător
| ElenaSA a răspuns:

Ii vorbesti frumos, ii zambesti, o inviti la film sau la suc, incerci sa o ajuti cu ceva.

4 răspunsuri:
| andrei1237 a răspuns:

Stai cu ea prin pauze si vorbiti sau iesiti in oras la cinema.

| 12AA a răspuns:

Lucrurile simple si dragute fac o fata fericita. Orice fata se bucura cand primeste mesaje dragute de noapte buna, orice fata se bucura cand este trezita de un mesaj de "buna dimineata " ( glumesc, niciodata, dar niciodata sa nu deranjeazi o fata cand doarme ), orice fata se bucura cand o duci acasa, cel mai dragut lucru este sa duci o fata acasa, mai ales cand ploua. Fetele, in general, doresc foarte multa atentie din partea persoanelor dragi, de aceea, incearca sa vorbesti cat mai mult despre ele, cu siguranta o sa afli chestii interesante. Niciodata sa nu compari o fata cu o alta fata, acesta este lucrul ce le supara ingrozitor pe multe dintre ele. Daca iti place o anumita fata, nu te comporta diferit, incearca sa te comporti mereu cat mai natural pentru a nu parea o persoana falsa lipsita de caracter. In timpul liber, invit-o la un ceai, asa vei petrece mai mult timp in prezenta ei si te vei comporta din ce in ce mai normal. Este o regula nescrisa ca baiatul sa salute prima data, de aceea nu astepta niciodata ca ea sa te bage in seama, fa-o tu chiar daca pari stresant, bineinteles in limita bunului simt. O fata daca este suparata pe tine si iti spune sa pleci, nu o asculta, mai bine stai si incearca sa porti o discutie cat mai deschisa legata de ceea ce s-a intamplat. Incearca sa fii alaturi de ea cand restul persoanelor nu sunt, incearca sa ii dai sfaturi utile, incearca sa o incurajezi, daca nu o sa faci acest lucru isi va pierde si increderea de sine. In mare parte fetele doresc baieti draguti, grijuli, destepti, sensibili, care sa nu insele, dar cum in viata nu este nimeni perfect, NU EXISTA un baiat care sa le cuprinda pe toate, de aceea ele ar trebui sa inteleaga ca orice om greseste indiferent de situatie.

| michelladin a răspuns:

Ii zambesti, te comporti manierat.