| ƜнιтɛƆнσcσℓαтɛ a întrebat:

in ultimul timp sunt foarte nervos. dati-mi un sfat ceva. cum sa fac sa scap de aceasta stare.

Răspuns Câştigător
| ReDcs a răspuns:

Mai LASA PC-UL STINS CITEVA ZILE de asta esti nervos mai pleaca pe afaraa mai asculta melodii de genu http://www.youtube.com/watch?v=JEuabG0GhkY sper ca te-am ajutat

19 răspunsuri:
| Atotstiutorul a răspuns:

Pune faianta in baie
if you know what i mean

| MsGringer a răspuns:

O consultatie la un psiholog ar fi de ajuns.(nu ca ai fii nebun, dar ajuta, chiar si la chestii mai putin grave cum ar fi nervositatea ta)

| introduaicinumele a răspuns:

Lasa cola! Si PC-ul, e vacanta deci stai pe calculator cam toata ziua, cumva?

| ƜнιтɛƆнσcσℓαтɛ explică (pentru introduaicinumele):

Da. si Beau 1-2 Sticle Cola 2 L pe zi.

| introduaicinumele a răspuns (pentru ƜнιтɛƆнσcσℓαтɛ):

Asta e cauza, la fel faceam si eu anul trecut... dupa ce am inceput sa beau mai putin cola mi-au trecut nervii happy

| Wøodenpints a răspuns:

De ce trebuie neaparat să scapi?
Ieşi afară, bate un ţigan...

| MsGringer a răspuns (pentru Wøodenpints):

Sa bata un tigan?laughing)pe bune? ca sa ce? ca apoi sa vina toata satra dupa el?rolling on the floor)

| Wøodenpints a răspuns (pentru MsGringer):

Asta cu toată şatra e o panaramă,dacă bati un tigan cum trebuie,nu vine cu nimeni. Dacă doar îl înjuri şi fugi,sau îi zici ceva urât,atunci vine, crezând că eşti fătălău care nu se bate.
Calcă unul pe cap până nu se mai ridică, şi nu vine cu nimeni. Ţiganii sunt fricoşi, au tupeu doar în haită, da şi atunci dacă loveşti unul din ei fug de tine ca dracu de tămâie.

| MsGringer a răspuns (pentru Wøodenpints):

rolling on the floor)))))

| WoKy a răspuns:

Fumeaza...
Eu asa ma calmez cand sunt nervos!
Atentie... O tigara doua nu strica(adica da), dar ai grija sa nu devii dependent(a)!
Bafta!

| MsGringer a răspuns (pentru WoKy):

Mdaa...nu cred ca fumatul e ceam mai inteligenta solutie.

| ƜнιтɛƆнσcσℓαтɛ explică (pentru MsGringer):

Eu nu fumez..desii am 17 anii. inca nu imi doresc sa ma apuc de fumat.

| Petrica44 a răspuns (pentru ƜнιтɛƆнσcσℓαтɛ):

Apuca-te de pictura! Este cel mai bun remediu pentru stres.Succes!

| MsGringer a răspuns (pentru ƜнιтɛƆнσcσℓαтɛ):

Bravo! Asa atitudine.

| adrian873 a răspuns:

Eu sunt nervos ca vine bacu crying

| Undal a răspuns:

Evalueaza-ti viata si trairile si vezi ce nu iti convine. Poate ca e ceva acolo care te deranjeaza si nu iti dai seama.Fiind ignorata problema respectiva, poate sa genereze aceasta stare de nervozitate, dar daca o constientizezi si o rezolvi poate iti vei reveni.

| Lucian_Ciugudean_1997 a răspuns:

Fa YOGA!

| Bogdy11v a răspuns:

Daca este nervos si nu stii de ce du-te la un psiholog. Nu-ti va zice ce ai, dar te va ajuta intr-un oarecare fel sa-ti dai seama sau sa scapi de aceasta stare.

| ReDcs a răspuns:

Mai esti pe afara mai lasa kiteva zile sau ore Pc-ul in casa stins (mai asculta melodii ca spre exemplu http://www.youtube.com/watch?v=JEuabG0GhkY ) Sper ca te-am ajutat :D:D