| AnOnImUl321123 a întrebat:

Sall TPU
Pe ce mana poarta baietii ceasurile?
Pe ce mana poarta baietii inelele? (am 4 inele de argint, 2 mari si 2 mici).
Ce stil ar trebui sa am ca sa ma placa fetele? (haine)
Am si un lentisor de argint (cred ca e de argint, acolo unde se inchide lentisorul scrie 925, e de la argint?
Cum trebuie sa ma imbrac ca sa le atrag macar putin atentia? Raspundeti detaliat va rog.
FUNDA

16 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Ceasul se poarta doar pe mana stanga (daca vrei sa il citesti cum trebuie). Nu recomand inelele. Daca vrei sa atragi atentia, fii stilat, imbraca-te corespunzator: Un sacou, o camasa si o cravata bine asortata atrage imediat atentia. Alege clasa si bunul gust.

| fearlessss a răspuns (pentru TheAce):

De unde stii tu ca atrage atentia daca e stilat? Mi se face greata cand ii vad cu cravate, costume etc. Ce naiba e asta?

| TheAce a răspuns (pentru fearlessss):

Pentru ca asta diferentiaza un barbat de un baiat happy. Clasa.

| fearlessss a răspuns (pentru TheAce):

Poate pentru tine. Un barbat e diferit de un baiat pentru ca a trecut prin multe si are gandirea matura. Costumele ma duc cu gandu la genu ala de barbati preocupati doar de scoala, romantici ( yeac) etc etc.

| TheAce a răspuns (pentru fearlessss):

Mai ramane sa-mi spui ca e mai bine fara barba decat cu si am sa recunosc ca am ajuns sa le aud pe toate.

| fearlessss a răspuns (pentru fearlessss):

Gusturile nu se discuta.dar daca ti ai zis parerea am zis sa o zic si eu. Mie imi place sa ii vad imbracati asa : https://www.google.ro/......ps?/search

| fearlessss a răspuns (pentru TheAce):

Normal ca fara barba. Doamne sfinte ce naiba?

| TheAce a răspuns (pentru fearlessss):

E clar, vorbesc cu cineva care are sub 18-20 de ani. M-am lamurit. O zi frumoasa.

| Liviu a răspuns (pentru TheAce):

Poate la baiat nu ii place sa poarte barba nu la toti le sta bine cu barbahappy

| TheAce a răspuns (pentru Liviu):

Ma refeream la femei. Nu stiu nicio femeie care sa nu aprecieze o barba ingrijita, de clasa, si o atitudine masculina, dublata de o vestimentatie impunatoare. Repet, ma refer la femei, nu la fete. Diferenta e mare.

| Liviu a răspuns (pentru TheAce):

Da,o barba ingrijita si aranjata,stiu ce zici,port barba. Dar depinde de la barbat la barbat,nu la toti le sta bine cu barba,diferite stiluri. Unele femei vor o barba deasa,o barba impunatoare, care sa inspire teama, sa inspire masculinitate. Unele vor o barba firava, sa nu vada toata lumea, dar sa se simtahappy Depinde.Tu porti barba?

| TheAce a răspuns (pentru Liviu):

Da, corect. Ma refer in cazul in care iti sta bine. Am si eu prieteni carora chiar nu le sta, si atunci trebuie sa renunte, eventual sa incerce mustata+ goatie. Da, port.

| fearlessss a răspuns (pentru TheAce):

Asa si ce? Nu am voie sa scriu raspuns aici sau? In primul rand el este un Baiat pentru ca a zis unde pun baietii ceasul si a intrebat cum sa il placa Fetele nu femeile. Esti un cocalar din cate observ. Ma duci cu gandu la handicapatii de politicieni. Barba este oribila, te face sa te gandesti la batrani si in plus eu nu as putea sa ''sarut'' pe cineva cu barba pentru ca se simte oribil si e si scarbos. Toti baietii si barbatii pe care ii stiu se rad si nu au barba. Cred ca esti un fitos din ala rasfatat, invat ca haina face pe om.
Baietii care nu asculta rap, rock sau raggae sunt niste idioti. Cei care asculta rap rock sau raggae nu se imbraca cum ai zis tu. Cred ca iti dai seama ce rezulta din afirmatie da? Ca sunt cocalari.Un baiat nu trebuie sa se preocupe de cum arata, nu trebuie sa aiba haine scumpe, pe mine aia foarte aranjati ma duc cu gandu la niste *** si nu as sta in viata mea cu ei.Repect la toti rapperii si rockerii care promoveaza un stil cu adevarat frumos, fara fite, chestii de *** si atitudine de diva masculina

| TheAce a răspuns (pentru fearlessss):

Ai o logica grozava, daca ma imbrac la costum constant inseamna ca nu pot asculta rock si sunt cocalar. Asa o fi, in fond formatorii (probabil ca nu stii ce inseamna, dar te lamuresc eu, sunt cei care se ocupa de educatia si formarea unor nise de oameni) si autorii sunt niste cocalari. Imi repugna atunci cand, rupandu-mi din timpul meu, pretios de altfel, pentru a ajuta lumea cat se poate de ''selfless'', se trezeste cate un copil semi-doct care sa-mi aminteasca de ce e gresit sa incerci sa fi dragut cu altii. Afla draga mea ca dupa 4 carti publicate, mii de oameni pe care i-am avut in auditoriu si in fond o cariera care se cladeste pas cu pas si care a pornit de la zero, realizez repede cand am de a face cu un copil care n-a vazut prea multe saracul dar care vrea sa iasa, macar un pic in evidenta, pe internet desigur pentru ca acolo e sansa lui de a fi cineva. Ti-as da asa un sfat pentru viitor, masoara-ti cuvintele si analizeaza putin (logica ta e una tipica pentru cineva de 13-14 ani), sau in viitor te vei face constant de ras si vei pierde ENORM pe plan personal si profesional. Acuma asa, ca un PS, sunt cat se poate de rocker, am o colectie de cateva sute de vinyl-uri, unele cat se poate de rare. Ma trezesc cu MetallicA, ma duc la culcare tot ''cu ei''. A da, si mai stiu si rap de calitate (vezi Furnici coapte, 2012, haarp cord, echinox). Ai uitat oricum de blues sau jazz (te rog spune-mi cum fanii jazz-ului sunt cocalari dupa parerea ta de copil de 13-14 ani). Cineva ar trebui sa vina sa te traga de urechi odata si sa te puna sa citesti niste carti, si asta nu ti-o spun cu rautate. ti-o spun pentru binele tau, se vede ca ai carente pe care trebuie sa le repari. Sper ca ce ti-am spus acum sa nu fie superfluu, chiar daca n-am folosit modul persuasiv ci nuielusa, si, dupa o lunga introspectie, sa-ti modifici atitudinea si sa schimbi minusurile cu plusuri. Sau sa nu o faci si sa ramai in punctul acesta de semi-doctie. E alegera ta. Evident insa ca de la mine ai un ignore. O zi frumoasa, contemplativa iti doresc.

| Blamely a răspuns:

1.Ceasul îl poţi purta pe mâna stângă.
2. Băieţii, bărbaţii adevăraţi nu poartă inele.
4. Îmbracă-te lejer, casual. Cum îţi place. Nu te strădui prea tare, o să pari un cocalar.
5. Nu, n-are legătură.
6. Nu prea contează îmbrăcămintea, omul face haina şi nu invers. Degeaba eşti îmbrăcat într-un anumit fel şi după ce deschizi gura îşi pierd toate interesul.

| GGL a răspuns:

Ceasul se poarta la mana stanga.
Singurul inel pe care il poarta barbatii este cel de casatorie.
925 este puritatea materialului, adica lantisorul este facut din 925 la mie(92, 5%) argint.
Pentru celelalte intrebari n-am un raspuns general, solutia difera de la caz la caz.