| Chellu a întrebat:

Revin intr-o situatie grava in care multi din voi au fost. Am o relatie de patru luni... merge super ok dar problema e ca nu sunt acceptat de ai ei si din cauza asta ne petrecem tot timpul impreuna la mine acasa in loc sa iesim undeva ca un cuplu... normal... si asta din cauza fratelui ei care a bagat tot felul de dume in capul parintilor lor. Ce am de facut in privinta asta? M-am gandit sa discut cu familia ei dar nu se poate fiinda o sa-i fac probleme ei. Va rog ajutati-ma ca nu vreau sa o pierd ca e singura persoana care simt ca ma tine la mine cu adevarat. Si a dovedit-o de mii de ori spunandu-mi cu lacrimi in ochi ca sunt totu pentru ea si ca nu-i mai trebuie nimic in afara de mine... Va rog din suflet sa ma ajutati. Si cel mai mic sfat conteaza. Va multumesc ca imi sunteti alaturi!

3 răspunsuri:
| Andrei233 a răspuns:

Cel mai bine e sa discuti cu parintii ei.Depinde doar de tine daca o sa-i faci probleme prietenei tale sau nu.

| Maddiie a răspuns:

Buna. Imi pare bine ca mai vad un baiat normal la cap pe aici care are o relatie de o saptamana + laughing
Acum lasand gluma la o parte, cred ca cel mai bine ar fi sa vorbesti fata in fata cu parintii ei. Alta modalitate nu este. Poti sa le transmiti prin prietena ta sau, si mai bine, sa ii ceri sa ti-o dea pe mama ei la telefon sa vorbesti chiar tu cu dansa si sa stabiliti o intalnire la dansii acasa sau la un restaurant. Cel mai bun lucru ar fi sa ramai calm, sa nu te panichezi sau sa te enervezi si sa ii intrebi ce nu le convine la tine, spunandu-le cat mai sincer ce simti pentru fiica lor, sa clarificati orice neintelegere aveti.
Stiu ca este un lucru foarte greu, insa, daca tii cu adevarat la prietena ta, va trebui sa-l faci. Succes si te admir! happy

| EllyMelly a răspuns:

Bunahappy
Cred ca cel mai bine ar fi sa vorbeasca ea cu parintii si sa le explice treptat despre ce e vorba, dupa care veti lua decizia daca te vei duce la ea sau nu. Nu uita ca daca va iubiti cu adevarat, o sa treceti si peste asta si totul va fi ok. Ai incredere, si vei vedea ca totul se va rezolva.