| ralu01raluca a întrebat:

Se apropie Craciunul asa ca vreau sa va intreb ce activitati de Craciun putem face la scoala? Facem de mai multi ani un bal de Craciun,ce jocuri putem face, cum sa ne desfasuram?

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Craciunul este sarbatoarea Nasterii Domnului, chiar daca pare ca este sarbatoarea taierii porcului si-a cumparaturilor pentru impodobirea bradului.Cred ca potrivite sunt colindele nu jocurile, ca nu e tabara de vara.

| ralu01raluca explică (pentru Mihaela1964):

Multumesc de raspuns! dar avem colinde dar ne trebuie si niste jocuri ca sa nu ne plictisimhappy