| Randomguy28 a întrebat:

Sall, va rog sa cititi cu atentie, astept sfaturi, nu injuraturi si alte comentarii naspa.
Totul a inceput cand m-am mutat la un alt liceu, eu in generala, eram bufonul clasei, n-avem nici o problema nici o retinere sa fac ceva sau sa vorbesc cu cineva, la fel a continuat si la fel si la liceu. Dupa transfer au inceput insa problemele, toata lumea rade de mine fara sa fac eu ceva ca sa creez atmosfera, nu prea vb cu colegii, nu ies din clasa, cand ma asculta am emotii de nu pot sa leg 2 cuvinte, la fel cand vb cu fetele si uneori si alti baieti, nu pot sa fac contact vizual, ma rusinez repede, nu mai pot sa fiu eu insumi, oricum ma simt ciudat si mereu ma intreb daca pot sa fac ceva sa fiu ca inainte, sa n-am o problema cu vorbitul in public etc. Uneori am ajuns asa rau si cand vad un grup de mai multi tineri pe strada traversez pe alt trotuar.
Va rog ajutor!

5 răspunsuri:
| FaraNume1245 a răspuns:

Gaseste sursa fricii si treci peste ea.

| Randomguy28 explică (pentru FaraNume1245):

Usor de zis greu de facut...

| FaraNume1245 a răspuns (pentru Randomguy28):

Daca ai vrea cu adevarat, n-ar fi greu de facut.

| Adrian1555 a răspuns:

Te inteleg frt, asa eram si eu acum un an in generala, si practic viata de liceu a cam distrus tot, prietenii si relatii
Eu sunt de parere sa las timpul sa treaca sa vad cum decurge tot
Cine stie poate leg alte prietenii si o sa fie mai bine, cum s-ar zice in cautare de prieteni ( ce ciudat a sunat

| Randomguy28 explică (pentru Adrian1555):

Asta e cea mai naspa experienta dar totusi a degenerat foarte rau...