| ajutorrrrrrr a întrebat:

acum vreo 3 saptamani m-am angajat la o fabrica, acolo am cunoscut o fata, putin spus perfecta. usor usor am inceput sa vorbim din ce in ce mai mult si intr-o zi(vineri) m-a rugat sa merg cu ea sa isi cumpere o rochie pentru o nunta, am mers cu ea a probat mai multe modele in final a ales una care ii venea perfectsi o si prindea bine culoarea, apoi i-am propus sa mergem la o cafea, bineinteles a acceptat, am purtat o conversatie decenta cu subiecte care nu prea ne cuprindea pe nici unul. Dupa am condus-o spre autobuz, a fumat o tigare apoi cand sa plece a venit si m-a pupat pe obraz fara sa ii zic nimic de genul "da sa te pup". Cand a fost la nunta am vorbit cu ea cam de vreo 3 ori m-a sunat ea.Am continuat sa vorbim, sa o astept dimineata inainte sa mergem la munca, mesaje, apeluri scurte, si intr-o seara dupa ce am vorbit asa mai mult prin mesaje i-am zis noapte buna si ea imi trimite " sa stii ca m-am atasat de tine putin, intr-un sens bun". Peste vreo 5 zile ii zic ca o plec si ea spune bine vezi ca si eu te plac dar te rog nu te indragosti de mine ca nu mai suport ca cineva sa sufere din cauza mea.ea nu a mai avut o relatie de 7 luni. bune pana aici pare inceputul unei frumoase povesti pe dracu. Cand ne-am mutat in fabrica mare seful ma distrubuit pe o linie si ea in alta bine asta nu era o problema ne vedeam chiar si in timpul programului. Dar apare EL. si incepe sa se schimbe, raspunde greu la mesaje, comentarii la poze de la individ, " Superb rochia, a fost creata specil pentru tine!" sau "Sclipirea din ochisori tai reflecta frumusetea sufletului tau ". bine ea raspunzand cat de cat decent. acum maine are conducere pentru scoala de soferi si i-am zis ca dupa ce termina daca vrea sa mergem undeva, unde vrea ea, o cafea o pizza ceva doar sa stiu ca merge.Acum sunt in fata a doua probleme sa o las balta de tot ca simt putina respingere din partea ei, si sa o evit atat de mult sa par evident si sa lamuresc tot cu ea sau sa continui cu vorbitul, iesitul si altele?

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Ai doar niste date incerte pana acum, din tot ceea ce spui tu, poate fi una dintre cele doua:

1. Altul a aparut pe banda.
2. Este un mod al ei de protectie pentru a nu mai suferi alte deceptii.

Daca nu ai argumente foarte clare (gen am vazut-o cu altul de gat, etc) ci doar circumstantiale (gen: raspunde greu la mesaje, etc). Atunci te-as sfatui sa vorbesti direct si simplu cu ea.

O intrebi ce se intampla, de ce s-a schimbat, de ce vrea sa te indeparteze, chestii de genul acesta.

Si o sa aflii raspunsul. Dupa, o sa stii ce sa faci cu siguranta.

| Floricikmov a răspuns:

Incaerca daca ai inceput sa o placi de ce sa nu merite un mic efor. Daca ea a trecut printr-o despartire poate ca de aceea nu vrea sa inceapa din prima o relatie, poate vrea sa te cunoasca mai bine si sa-ti cunoasca stilul si dupa aceea o relatie. Eu spun sa incerci. Succes! Si o zi frumoasa!

| Torres92 a răspuns:

Seamana cu o poveste de a mea
Parca sunt eu laughing
aproape la fel a decurs si la mine
Ea avea pe cineva,se vedea clar ca ma place
Asa ca eu am sarit pe ea, am presat o putin
i am cerut nr de telefon,
la prima ocazie(intalnire)i am dat un french kiss cu pofta de au murit toate babele in jurul meu

aia cu"sa nu te indragostesti de mine"e ca si cum ti a zis
Vreau o relatie cu tine, dar tu esti cam Noob sa iti dai seama
daca o placi, sari pe ea repede pana nu vine altul mai harnic a tine, sa ti o fure.
Bafta

| MariMaria103 a răspuns:

Daca chiar o placi merita sa lupti pentru ea. Nu te descuraja si incearca sa faci in asa fel incat sa va apropiati. Daca ii trimiti mesaj si nu iti raspunde ai face bine sa o lasi si sa nu o stresezi, iesiti, vorbiti, asta va v-a apropia iar. Iti urez bafta.