| onlyinlove a întrebat:

Salll.am nevoie de parerile voastre, dupa doar 5 luni de inc sunt impreuna cu iubitul meu, accesta mz cerut in castorie, ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| RGK a răspuns:

Fiecare face cum simte! Am vazut oameni care s-au casatorit inainte sa se cunoasca in adevaratul sens la cuvantului si care inca o duc bine, am vazut si oameni care au stat 2-3-4-5-8ani impreuna inainte de casatorie si si ei sunt ok, dar sunt din ambele cazuri si oameni care au divortat chiar daca au avut sau nu timp de cunoastere inainte de casatorie. Totul depinde de persoane, de anturaj, de context, de sentimente etc... parerea mea.
Cel mai bine este sa faci ceea ce iti dicteaza inima! Insa daca vii aici sa intrebi nu faci bine, pentru ca nu te poate ajuta nimeni sa alegi ceva ce tine de viata si de viitorul tau.
Succes la descoperirea dorintelor tale.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
caramela
| caramela a răspuns:

Buna, dar tu nu esti romanca? tu nu stii sa scrii romaneste? daca esti de alta nationalitate, scuze, daca nu cred ca ar fi cazul sa inveti sa scrii corect, cat despre casatorie, cred ca nu esti destul de matura, scrisul te dadura de gol:d:d