| BYGGeo a întrebat:

Acum 3 ani am vorbit cu o fata iar din discutie a rezultat ca ea ma iubeste si eu o iubesc (asta fiind in vacanta de primavera la liceu). Dar cand ne-am intors din vacanta nu am devenit un cuplu cum cred ca erea normal, fiecare si-a continuat viata dar in tot timpul asta am tot vorbit. Ea a avut o relatie si acum e intr-o alta relatie, eu nu am avut nici-o relatie in timpul asta.
Zilele astea am vrut si inca mai vreau sa ii zic ca nimic nu s-a schimbat (inca o iubesc, ca in tot timpul asta am iubit-o) dar imi e frica sa nu ii fac rau. Nu vreau sa se desparta de celalalt baiat si sa inceapa o relatie cu mine doar pentru ca i-am zis ca inca o iubesc si imi e frica ca voi distruge si relatia de prietenie pe care o avem.
Ce ma sfatuiti sa fac? (Vreau seriozitate va rog!)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o discutie te poate convinge ca esti iubit. Daca te iubea nu ar fi putut avea alte relatii. Nu o superi cu nimic, se va simti al naibii de bine stiind ca e dorita. Nu mai aducem vorba de relatia ei care nu se poate distruge asa usor fie ea pe interes sau nu. Stii ca fiind prieten cu ea in continuare, vei suferi. Trebuie sa te gandesti de ce vrei mai exact sa ii spui ceea ce simti, reusesti doar sa te descarci moral, nimic mai mult. Ar fi mai bine sa rupi legatura cu ea definitiv, astfel te poti orienta spre alta fata.

| BYGGeo explică (pentru anonim_4396):

As vrea sa ii spun doar ca sa ma descarc moral (,, sa imi iau o piatra de pe inima").

| anonim_4396 a răspuns (pentru BYGGeo):

Cum crezi ca e mai bine pentru tine. In locul tau as fi prea mandru sa-i spun. Nici nu merita sa stie ca tu inca o iubesti.

4 răspunsuri:
| DoxiiXD a răspuns:

Daca te iubea, nu se ducea la altul. Ori e genu' ala de fata care ii place sa aiba baietii la picioarele ei, sa fie 'in limba' dupa ea straight face

| ultradolce09 a răspuns:

Cliseu... asa fac fetele, daca ar fi vrut sa fie cu tine nu se ducea la altu sau daca ii pasa de ce simti tu.Cred ca fata asta e genu social... inloc sa ii faci pe plac injosindu-te si sa ii spui i love you, poti sa o faci sa vrea singura sa vina la tine. succes!