| Enescu_Andrei_1997 a întrebat:

Acum cateva zile un prieten s-a batut cu un baiat! Respectivul a acceptat bani de la prietenul meu pentru a nu-l da in judecata! Intrebarea mea este: Se mai poate duce acum la politie daca a acceptat banii? Mentionez ca are si martori, dar si dovezi, ca i-a acceptat!

Răspuns Câştigător
| ibaal a răspuns:

L-a batut rau?!
Cine a inceput!?
Are si ala dovezi (urme), martori ca a fost batut!?
Prietenul tau a dat bani de bunavoie sau santajat!?

| Enescu_Andrei_1997 explică (pentru ibaal):

I s-a spus ca sa se duca cu banii ca altfel il da in judecata

| Enescu_Andrei_1997 explică (pentru ibaal):

I s-a spus ca daca nu ii da banii il da in judecata

| ibaal a răspuns (pentru Enescu_Andrei_1997):

Da,pe naibarolling on the floor numai judecata au si astia in cap!
Intra si el pentru santaj.
Nu le face nimic. Cel mult o amenda.
Sa spuna si prietenul tau ca a fost provocat, apoi santajat. A fost legitima aparare si gata!
De la ce a inceput bataia!?
Are si ala martori?!