| CurDeCal a întrebat:

Am 13 ani şi as vrea să slăbesc cat mai repede. Am 61 kg, am burta dar şi sanii au crescut ( tot de la grasime cred ). Ce sfaturi mi-ati da in legatura cu asta? Niste exercitii pentru acasa ceva. dau fundă

Răspuns Câştigător
| Antonia922 a răspuns:

Buna! Mananca cat mai sanatos, 2-3 fructe pe zi,foarte multe legume,cereale integrale(in special ovazul), lactate semidegresate, proteine slabe(piept de pui sau de curcan), oua, carne rosie si bea cat mai multa apa(dimineata bea un pahar cu apa calduta in care ai stors sucul de la o jumatate de lamaie) si bea 2 cani de ceai verde pe zi.
Evita prajelile,sucurile din comert,mancarea de tip fast-food,dulciurile, painea alba si tot ce este nesanatos.
Pentru reducerea stratului adipos incearca sa faci cat mai multa miscare(yoga, cardio, pilates, aerobic).
Alearga foarte mult(1 ora pe zi pentru inceput) si urca scarile.
Nu limita caloriile(un copil are nevoie de 2000 calori/zi) ci doar inlocuieste mancarea nesanatoasa, cu cea sanatoasa.
Eu asa am reusit sa slabesc 10 kilograme in scurt timp si tot asa imi mentin greutatea. Daca mai ai nevoie de sfaturi contacteaza-ma in privat.
Apropo.ce inaltime ai?
Spor si sper ca te-am ajutat. O zi minunata!

4 răspunsuri:
| InVPent a răspuns:

Salut! Uite aici un top al dietelor: http://www.csid.ro/......-13019372/

| syd2 a răspuns:

Pentru ca sa slabesti mai intai iti trebuie vointa de a slabi, si singur stii ce trebuie sa faci ca sa slabesti.
PS :numele tau... misérable

| CurDeCal explică:

Am inaltimea 1.63

| CurDeCal explică:

Am inaltimea 1.63 m.