| ionutzz85 a întrebat:

Am 13 ani, sunt in clasa a 7-a si am o nelamurire. Semestrul asta mi-am propus sa am note bune si sa termin semestrul asta cu o medie mult mai mare decat cea pe care am avut-o semestrul trecut. Întrebarea mea este, daca am luat cumva un 9 la biologie ( mai am un zece) si un 9 la cultura civica imi mai poate iesi media zece daca iau doar zece? Va multumesc anticipat.

6 răspunsuri:
| devilshelp a răspuns:

La biologie daca vrei sa iti iese media 10 trebuie sa iei neaparat 10. La civica la fel. Succes!

| ionutzz85 explică (pentru devilshelp):

Deci trebuie sa am doar zece sau sa iau de acum doar zece?

| AnoNymOuSS11 a răspuns (pentru ionutzz85):

Da

| devilshelp a răspuns (pentru ionutzz85):

Trebuie sa iei numai 10

| Juper a răspuns:

Nu este 9, xx

| renatamartie a răspuns:

Nu pentru ca daca ai un 9 strica totul doar daca ai 10 pe linie poti avea 10 la sem