| MihaiOvidiu757443 a întrebat:

Salut,
Am 14 ani, in martie fac 15 si voiam sa stiu daca este ok inaltimea pe care o am. Inaltimea mea este de 1, 67m si ma gandeam daca o sa mai cresc, tatal meu avand 1, 75m. Este posibil sa seman mai mult cu mama? Ea are 1, 60m. Intreb acest lucru deoarece stiu ca fetelor nu le plac baietii scunzisad

Răspuns Câştigător
| SemJuizo a răspuns:

Baietii cresc intre 14 si 16 ani in jur de 5-10cm. pe an.In cazul unora, aceste valori ajung sa se dubleze, dar aici tine doar de genetica.
Dupa 16 ani, mai cresc cu aproximativ 1cm. pe an pana in jurul varstei de 20 de ani.

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Da, vei mai creste in inaltime.

| TLF92 a răspuns:

Cam de aceleasi inaltimi sunt si parintii mei iar eu am la 28 de ani 1.68 si sora mea 1.55 de aici tragi tu concluzia la intrebarea ta e SIMPLU

| ion326 a răspuns:

Cu ce prostii umpli tu categoria, ma rog cred ca nu e prima data când pui întrebarea asta.

| MihaiOvidiu757443 explică (pentru ion326):

Iesi ma de aici ca nu iti pasa tie ce pun eu

| MarioADV a răspuns:

Eu am 15, fac 16 in vara.La 14 ani aveam vreo 1.72-1.73, si acum am 1.79. Deci cresti tu, pana la 1.70 si ceva.