| Piticlic98 a întrebat:

Am 14 ani si 6 luni si parinti nu vor sa imi dea bani pentru un calculator mai performant si vreau sa ma angajez undeva pe durata vacantei. Vreau sa specific daca se poate in sectorul 3 sau 2.
Sunt deschis la orice idee.
Cel mai bun raspuns primeste funda!
Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Mangustă a răspuns:

La varsta asta nu te primeste nicaieri. Te poti angaja legal abia de la 15 ani cu acordul parintilor si numai pe perioada vacantelor pentru nu intrerupe studiile. De la 16 ani iti poti gasi singur ceva de lucru cam in orice domeniu in afara de constructii sau altele care ti-ar putea deteriora sanatatea (asta pana la 18 ani).

| AkaneHanda a răspuns:

Esti prea mic pentru o slujba. Angajarile la slujbe usoare se fac abia dupa ce ai implinit 16 ani. In august eu fac 16 ani si, m-am dus sa ma angajez vara asta, dar din cauza varstei nu m-au primit. De la 16 ani te poti angaja la ceva usor precum impartitul pliantelor.

Funda?