| DarkWolf4x a întrebat:

Salutwinking.Am 14 ani si imi place foarte mult de o fata cu 4-5 luni mai mare decat mine.Ea stie asta deja de la prietena ei cea mai buna, care e si prietena mea cea mai buna... si nu stiu ce sa fac. Cand vorbim pe Facebook imi este mai usor, dar in realitate abia ii spun doua vorbe... ce trebuie sa vorbesc cu ea in realitate si ce sa fac sa ma placa? Funda celui mai bun raspuns!

Răspuns Câştigător
| Miley a răspuns:

Incearca de la o convorbire banala, incearca (luand in considereare ca ai 14 ani) sa incepi cu jocuri gen...alergatura. laughing Asta ii va face pe cei din jur sa creada ca te place si o va influenta si pe ea.Incearca sa vorbiti si prin intermediul acelei prietene. Fara rusine! happy

7 răspunsuri:
| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Roaga-ti prietena sa o intrebe daca ai vreo sansa...

| corbulalbrosu a răspuns:

Sa-ti faci curajul necesar si sa vorbesti cu ea exact cum discuti cu prietena comuna.Ea, prietena si-a facut datoria, urmeaza ca sa o faci si tu pentru a nu-i lasa impresia de papa lapte. Daca nu simtea nimic fata de tine te asigur ca i-ar fi spus prietenei pentru ca ea sa-ti transmita acest lucru, dar din moment ce nu a zis nimic a dat de inteles ca asteapta sa i-o spui si tu.Iti trebuie doar un pic de curaj, incearca.

| neutrino a răspuns:

Daca si ea te place, atunci asteapta sa vina la tine, sa-ti sara in brate si sa te sarute. Sper ca mai departe te descurci, nu?

| DarkWolf4x explică (pentru neutrino):

Si cum sa aflu daca ma place?

| neutrino a răspuns (pentru DarkWolf4x):

Pai daca vine sa te pupe, atunci inseamna ca te place, daca nu, nu!

| Emilian65 a răspuns:

Cand esti cu ea fata in fata, inchipuieste-ti ca esti pe Facebook si vorbeste cu ea ca acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ia-o usor, mai iesiti undeva, pana va obisnuiti sa vorbiti mai mult si in realitate.