| MaBrein a întrebat:

Am 14 ani si o sa trec curand clasa a 9-a, eu locuiesc la tara, dar ma voi muta singur la Bucuresti si vreau sa stiu si eu cum este, sunt emotionat si putin "speriat".

Răspuns Câştigător
| WaterDrop a răspuns:

Este super happy Vei avea libertate, o multime de persoane noi cu care sa petreci timpul si vei putea face orice vrei tu fara sa te bata la cap parintii. Visul oricarui copil, nu? happy Daca crezi altceva..inseamna ca gandesti mai mult decat restul si este un mare risc sa devii o persoana ciudata si antisociala cu un viitor real. Treaba ta.

| MaBrein explică (pentru WaterDrop):

Aici ai dreptate, dar am indoieli cu faptul ca va trebui sa fac eu totul, sa imi spal haine, sa imi fac de mancare, sa fac curat peste tot si alte chestii, si ma gandesc ca imi va umple din timpul meu. Presupun ca, cu timpul ma voi obisnui nu? Tu ai trecut prin asta? Daca da, vreau sa imi spui experienta ta, daca vrei te rog.☺️

| WaterDrop a răspuns (pentru MaBrein):

Timp facut curat zilnic = 30 minute, dupa ceva exercitiu. Deci nu te ingrijora in legatura cu asta, chiar deloc. Mancare de la linia calda, sau gatita de vecine (aici intervin skillurile tale sociale). Ramane chiar prea mult timp liber dupa ce termini de invatat pentru alte distractii. Eu stateam langa metrou, deci ma puteam vedea cu colegii/prietenii dupa timp de 4-5 ore pe zi. Bucurestiul desi este mai mare, ia in calcul si faptul ca poti sta pana mai tarziu afara, ajugeam pe la 12-2 dimineata acasa si inca era multa lume pe strazi happy Deci, have fun!

| MaBrein explică (pentru WaterDrop):

Si la noi aici in sat ne plimbam cu bicicletele, sau iesim prin parc si stam pana la 12-1 si e pustiu pe aici noaptea laughing. Totusi, multumesc de sfaturi, abia astept xD.

| WaterDrop a răspuns (pentru MaBrein):

Ador pustietatea! Pacat ca tara asta e inca locuita. Cu placere si oricand

| MaBrein explică (pentru WaterDrop):

Si referitor la "va fi super ", asta la partea buna, dar va fi o schimbare mare, de acasa cu parintii, la, singur in Bucuresti. Plus ca e de la o varsta mica nu? nu? adica 14 ani.

| WaterDrop a răspuns (pentru MaBrein):

Nu exista varsta mica! Exista doar gandurile tale care iti pun piedici. Insa atata timp cat tu esti o persoana sigura pe tine, sau mergi pe aceasta cale, vei vedea ca viata este un simplu joc happy Daca as avea un copil, la 12 ani l`as goni de acasa sa`si faca un rost in viata.

| MaBrein explică (pentru WaterDrop):

Multumesc pentru tot. Apropo, am o intrebare, ce clasa esti? ( daca mai esti la liceu sau facultate cv)

| Violleta2022 a răspuns (pentru MaBrein):

Hmmm... cred ca libertatea de care vorbesti tu, nu este aceeasi pe care o vei avea la un internat scolar.
Acolo poarta se inchide la ora 9 seara si voi veti fi obligati sa fiti in incinta internatului, ca altfel se anunta Politia si parintii.
Cat despre biciclete, nu sunt acceptate in incinta caminului.
Dar puteti sa va jucati in incinta internatului, cum vreti voi, banuiesc ca-ti vei face o gramada de prieteni noi.

| MaBrein explică (pentru Violleta2022):

Pai voi sta singur la apartamentul meu, nu la internat scolar

| MaBrein explică (pentru WaterDrop):

+ ca am vazut multe video-uri pe yt unde spun ca timpul tau e plin de teme, proiecte etc..Ma intreb cum o sa ma obisnuiesc cu colegii, cum o sa imi gasesc prieteni noi... Dar totusi am un prieten care o sa fie clasa a 10-a iar eu a 9-a, mergem amandoi la Grigore Moisil, mate-info

11 răspunsuri:
| FaraNumePls a răspuns:

E bine, e bine. Și eu o să fac același lucru la anul.