| KamikazeBoy1 a întrebat:

Salut, am 14 ani și vreau un sfat, eu sunt foarte timid și îmi place de o fată, cum aș putea să-mi fac curaj și să-i zic că-mi place de ea?

Răspuns Apreciat de Editori
| SEMIHA a răspuns:

Poți să o inviți la o plimbare și să îi spui deschis că îți este dragă și îți place să petreci timp cu ea, dacă nu o deranjează, să faceți asta mai des. Nu fi timid, va fi bine. Dar nici nu te grăbii să crești. Ai timp pentru relații. Poți doar să te apropii de fata respectivă, gen "prieteni buni" sau foarte buni. Restul va veni de la sine, pe viitor, cu timpul. Dacă va fi să fie o relație, aveți destul timp. Începe întâi cu o prietenie, o cunoaștere continuă.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Pai nu trebuie sa faci asta laughing trebuie sa te apropii de ea treptat in asa fel incat sa nu para ca esti disperat si doar asta vrei de la ea, dupa ce va mai apropiati incepeti sa iesiti si de acolo vedeti daca se leaga ceva sau nu

| IonutCG90 a răspuns:

Salut. Sa nu fi prost ca mine, mai bine sa ai curaj in viata. Acum am dar e prea tarziu, cel putin in momentul asta al vietii mele. Multi inainte, esti foarte tanar, e perioada in care iti poti face foarte usor o legatura, daca e fata frumoasa si iti place nu ai de ce sa nu ii zici, profita de un moment cand sunteti doar voi 2 si ii spui ca o placi si vrei sa legi o relatie de prietenie stransa ca iti place FOARTE MULT de ea. Sper totusi ca te-am ajutat cat de cat acolo. In limitele mele.

| Ionut58282856 a răspuns:

Sa te chinui sa nu ai curaj

| CaliforniaLA a răspuns:

Pur si simplu. Cand vine momentul, spune-i. Fii tu însuți