| BitKode a întrebat:

Salut am 15 ani, 189 cm si 89 kg. Cum pot sa mai slabesc si eu cateva kg pana cand incepem scoala? Vreau si eu o dieta calumea, dar nu vreau sa ma ingras inapoi pana la 100 kg daca slabesc sad Vreau sa ajung la 80 kg si sa nu ma mai ingras! Va rog mult sa imi dati si mie o dieta sau un program de alimentatie. Vreau sa va spun ca am avut clavicula rupta si nu prea pot sa fac sport mult, am voie doar alergari. (Eu faceam MMA si aveam 82 kg iar de cand am rupt clavicula si nu am mai facut sprot m-am ingrasat) Multumesc!

3 răspunsuri:
| andrapupici a răspuns:

Pai ai putea sa mananci carne de pui si salate, ton maruntit in suc propriu cu putina lamaie si evita pastele fainoase, aluaturile si cartofii si nu manca foarte multa paine. In legatura cu alergatul ai putea o ora dimineata si una seara si sa bei multa apa. Sper ca team ajutat.Succes

| Ursucubile a răspuns:

Încearcă piept de pui la grătar cu o saltă de roșii si foarte multă pâine si merge sa alergi ca 1-2 ore pe zi dar cand te duci îmbracă un hanorac si înainte de a alerga mănâncă un colț de pâine si bea putina apa