| Georgemy2 a întrebat:

Salut, am 15 ani si scriu al naibi de urat! Profu' de romana mi-a spus ca mi-am ratat cariera de doctor. Ce as putea face sa scriu mai frumos?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Acorda-ti o anumita perioada de timp zilnic pentru a copia diferite texte si scrie foarte incet, fa-i fiecare litera dupa cum trebuie facuta. Eventual te poti uita pe caietele colegilor sa preiei anumite moduri in care fac ei literele si sa faci si tu asemeni lor.

| RAY a răspuns:

Sa scrii mai incet si cu atentie

| peperonies a răspuns:

Profu tau de romana e retardat. cine e doctor la 15 ani? cum sa iti ratezi cariera?

| malvinacroft a răspuns:

Singurul lucru pe care poti sa il faci este sa faci exercitii de caligrafie - din alea clasice, scrii o litera cu atentie de cateva zeci de ori, treci la alta litera... Nu o sa iti iasa din prima si nici din a doua, dar daca chiar vrei mult de tot sa scrii frumos, o sa reusesti, sigur.