| DA1234 a întrebat:

Am 16 ani fara cateva luni si problema mea e ca imi cade vocea.Cand eram mai mic si ma jucam, prosteam puteam ajunge la niste note inalte, acum mi se pare normal sa nu mai pot fiindca vocea mi s-a schimbat dar cand nu vorbesc o perioada gen la scoala si cand vreau sa raspund trebuie intai sa tusesc de fiecare data pentru a-mi recapata vocea

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Vorbeste mai rar, ca nu pricepe nimeni ce vrei sa spui, de aceea te apuca si tusea!

Sunt cateva cuvinte care nu fac nici un sens in frazele tale de mai sus, poate te chinui sa le explici:
"prosteam puteam" si "perioada gen".