| And456 a întrebat:

Am 16 ani, pana acum am avut o menstruație regulata, dar acum mi-a întârziat 5 zile. Menționez ca sunt virgină. Care ar putea fi cauzele acestei întârzieri? Este normal?
Mulțumesc!

1 răspuns:
| HazelEyes77 a răspuns:

Da menstruatia mai intarzie cateodata cand traversezi o perioada tensionata. De multe ori stresul, fluctuatiile in greutate, administrarea unor medicamente, un dezechilibru hormonal, infectiile urinare sau genitale pot influenta aparitia menstruatiei. Nu trebuie sa ti faci griji o sa apara curand. Bea ceai de coada soricelului sau ghimbir si cauta sa te relaxezi. Multa sanatate