| AnonimPeTPU a întrebat:

Salut, am 16 ani si as vrea sa-mi fac prietena (iubita). Bineinteles, fara graba, ci usor-usor. Sunt cam timid in anumite momente, spre exemplu, cand vorbesc cu o fata de care imi place, incep cu clasicul "Buna, ce faci?" iar apoi sunt mari sanse sa nu mai am nicio idee cum sa continui discutia. Totusi, marea problema e ca mi se pare destul de greu sa gasesc fata potrivita la cat de multe arfiste sunt. Stiu ca nu sunt toate asa, stiu ca exista si multe fete de treaba, dar par totusi destul de greu de gasit. Sunt si glumet, calm, presupun ca si de treaba laughing, dar din cate observ, multe fete vor golani, arfisti, etc. Daca imi puteti da sfaturi, ar fi perfect. Cel mai bine ar fi sa primesc niste sfaturi chiar de la fete, ca sa le stiu opinia in legatura cu asta. Multumesc mult! happy

Răspuns Câştigător
| Andreeush a răspuns:

În primul rând e normal să ai emoții la început când vorbești cu o fată.
Important e să fii educat, să fii tu însuți.
Nu trebuie să forțezi lucrurile, toate se întâmplă la timpul lor.

| AnonimPeTPU explică (pentru Andreeush):

Stiu, dupa cum am si spus nu e nicio graba, ci usor-usor happy Si da, sunt eu insumi, cred ca e si o prostie sa te dai ceea ce nu estiwinking Multumesc oricum!

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu pot da sfaturi generale, depinde de fata pe care o ai în față.

| Ryanair8 a răspuns:

Daca esti timid, ai putea incepe conversatia online. Mai intai ar trebui sa gasesti lucruri pe care le aveti in comun. Si apoi sa incepi ftf (face to face) cu un "buna!"
si apoi sa dezvolti subiectele de pe chat in real life. Succes! (Sfat de la o fata?)

| AnonimPeTPU explică (pentru Ryanair8):

De inceput pot sa incep conversatia, problema e ca dupa nu mai am idei de discutie laughing Multumesc oricumwinking

| Ryanair8 a răspuns (pentru AnonimPeTPU):

Cauta subiecte comune. Fetelor le plac complimentele,dar nu abuza. poti sa ii zici de ore,teme,scoala, prieteni,barfe (nu din alea naspa ),poti sa o rogi sa te ajute cu ceva, i mean... Cum ar fi tema, sau sa cauti un cadou pentru X, sau sa aleaga cu ce te imbraci la un eveniment (mai mult sau mai putin important). cand o rogi din astea ii zici "Hei, avand in vedere ca tu esti fata ai putea te rig sa ma ajuti cu ceva? " si dupa ce terminati subiectul asta, continui cu altul. Pt mai multe, nu stiu. Da.mi mesaj in privat

| Ryanair8 a răspuns (pentru AnonimPeTPU):

Subiecte : Teme,scoala,ore,profesori, colegi, prieteni, carti noi, muzica. O poti ruga sa te ajute sa gatesti, sa cauti un cafou pentru X...

| AnonimPeTPU explică (pentru Ryanair8):

Ok, mersi!

| Ghdjdjdj a răspuns:

Sunt in exact aceeasi situatie!