| Gigiqwe a întrebat:

Am 17 ani si de ceva timp m-am gandit sa plec intr-o garsoniera cu chirie in Timisoara. Daca iau undeva la 18 milioane /luna. Chiria sa fie undeva la 150 euro restul cat m-ar costa? Sa zicem ca nu o sa consum asa mult gen apa/curent. Vreau sa stiu doar pretul total la garsoniera pe luna. Si sfaturi daca m-as putea intretine cu 18 milioane

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ce lucrezi de castigi banii astia la varsta ta? Ca nu ai experienta deloc. Sau vorbesti de 18 mil salariu brut?

| Gigiqwe explică (pentru darrio2007):

12-13 mil salariu fix + 600 lei pensie de urmas (bcs tata e mort) + 84 alocatie + ce mai imi dau parintii

| Gigiqwe explică (pentru darrio2007):

12-13 mil salariu fix + 600 pensie de urmas + 84 alocatie + ce mai imi dau parintii

| darrio2007 a răspuns (pentru Gigiqwe):

Asa da. Dar cheltuielile pot depasi 1000 de lei lunar. Crezi ca de restul poti manca si sa te imbraci?

| Freya1 a răspuns:

Poate te-ai putea descurca dar nu sigur.Calculeazate bine la ce faci.
Daca esti sigur ca iei doar 1800 de lei pe luna mai bine gaseste o chirie mai ieftina.150 de euro sunt in jur de 700 de lei.Prima oara trebuie sa dai 150 chiria plus garantia 150 asa ca trebuie sa iti strangi bani din timp ca sa ramai cu ceva dupa ce platesti chiria si garantia sa traiesti pana la primul salar.Plus ca iti trebuiesc bani deoparte daca cumva intervine ceva, sau iti pierzi locul de munca.
Chiria 700 de lei pe luna, 150, 200 cel putin taxele pe luna si restul de mancare si haine.Doar ca socoteste ca la 3 luni vine citirea la curent, gaz sau ce mai e, iarna centrala iti merge consuma curent si gaz...