| raffl3boi a întrebat:

Salut! In decursul a urmatoarele ~16 luni eu alaturi de mama vom strange impreuna bani pentru a achizitiona prima mea masina. Desigur, banii urmeaza a fi stransi in lei. Calculele pentru aceste 16 luni au ajuns cam la a putea strange 25000 de lei (in jur de 5000 de euro).

Aici vin intrebarile mele:

1) Ii pot schimba pe toti deodata la un exchange sau este o suma prea mare? Ar trebui sa-i schimb in euro in fiecare luna pana sa-i bag la pusculita?
2) Ar fi mai istet sa-i schimb la banca sau la exchange? Se pot schimba la banca macar? Si daca da, la banca se pot schimba toti 5000 deodata?

Multumesc frumos! :*

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Depune-i la banca, intr-un cont de economii si cand strangi toata suma o poti schimba tot acolo.